Za koupi chátrajícího domu se mu všichni v okolí smáli. Sám se postaral o obdivuhodnou renovaci

Fotografie: Miloš Hlávka / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Nový interiér potřebovala budova, kterou chtěl mladík využít jako dům k pronájmu. Většinu prací provedl sám, pouze na některé si přizval pomoc.

Když mladý muž koupil léta nevyužívaný dům se zchátralým interiérem, všichni v okolí se mu vysmívali. Nikdo nevěřil, že budova původně postavená ze škvárových bloků by někdy mohla někomu sloužit jako domov. On se však nenechal odradit vzhledem a kvalitou budovy. Věřil, že stavba má potenciál, a už na počátku si dokázal představit příjemný a teplý domov se stylovým vybavením. Za koupi této budovy zaplatil v přepočtu 280 tisíc korun. Chtěl ji proměnit na dům k pronájmu a zároveň svému okolí dokázat, že se ve svém úsudku mýlilo.

Nový interiér byl základ

Práce na přestavbě interiéru začal mladík jeho vyklízením. Pak některé stěny zrušil, aby získal otevřenější koncept, jiné opravil. Změnil tak částečně interiérovou dispozici. Následně kompletně obnovil podlahy – jednu pouze opravil pomocí OSB desek, další vytvářel od základů, včetně nových podlahových trámů a zateplení. Strhal staré stropy a zboural původní komín, informuje web MadlyOdd. Vsadil nová moderní okna.

Všechno kromě obvodového zdiva bylo tedy nové. A nastaly i takové chvíle, kdy se nedařilo. Avšak tento řemeslně velmi zručný muž se nenechal odradit Když byla zhotovena nová vnitřní konstrukce, přišel čas na instalace elektrických rozvodů a instalatérské práce včetně odpadů. Podle videonahrávek veškeré stavební a instalační práce prováděl sám. Pomoc si sjednal pouze na fasádu, která pozitivně změnila venkovní vzhled domu, a na další práci na exteriéru budovy.

Vytrvalost a tvrdá práce

Došlo i na opravu a zateplení střechy; tu majitel zvětšil tak, aby měla přesah přes půdorys domu. Také instaloval okapový systém. Poté mladý muž vybavil celý interiér sádrokartonem, takže vnitřní prostory měly konečně podobu bytu. Na řadu přišlo vybavení domácnosti. Mladík instaloval kuchyňskou linku, v koupelně sanitární zařízení, v technické místnosti bojler, uvádí web TinyHouseZone. Fasádu nastříkal majitel šedou barvou a na závěr přistavěl dřevěnou terasu u vchodu.

Manželé si na důchod postavili krásný malý domek. Zařídili si elegantní a zároveň praktický interiér

Mladík vystupující pod přezdívkou The Homestead Craftsman svou cestu k novému domovu zdokumentoval 56 záznamy, které zveřejnil na internetu. Realizace tohoto projektu se protáhla na dva roky, ovšem výsledek je neskutečný. Čistý a vzdušný interiér a nový vzhled domu jsou toho důkazem. Touto sdílenou kreativní proměnou inspiroval mladík mnoho lidí k obdobným renovacím. Ukázal jim, že invence a tvrdá práce vede ke splnění snů. Na webu BydlímeÚtulně jsme pro vás napsali i o dalším mladém muži, který si svůj dům postavil úplně sám.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*