Kruhová okna nejsou určená jen pro lodě. Můžete je mít i ve svém domově

Kulatá okna jsou standardní záležitostí na lodích. Nyní se však objevují také v obytných domech. Kulatá okna mohou být různých velikostí, materiálu a designu. Mohou vašemu domu dodat zcela jedinečný nádech (jak v interiéru, tak exteriéru).

Kruhová okna se hodí do jakékoliv místnosti. Není pravdou, že se hodí pouze do podkroví, klidně mohou být ve spodní části domu. V ložnici, obýváku, v předsíni a skvěle vypadají i v koupelně. Kruhová okna mají schopnost proměnit zdánlivě obyčejnou místnost v domácnosti na jedinečný prostor. Proč by měly být například koupelny nudné? Kruhové okno zlepší i ty nejjednodušší prostory. Jako bonus tak získáte v koupelně či jiné místnosti námořní atmosféru, budete se zkrátka cítit, jako na palubě lodi.

Kruhové okno v podkroví

Kruhová okna nejsou jen zajímavým zpestřením, díky nim bude do místnosti proudit i více denního světla. Bez problémů je lze kombinovat i s klasickými okny. Pokud potřebujete dostat více světla například na schodiště, můžete použít právě tento trik. Další zábavné místo pro kruhová okna je ve stropě. Všichni známe střešní okna, ale kruhová okna přímo ve stropu mohou vytvořit zábavnou iluzi slunce, když prosvítá světlo.

Kulaté okno nad dveřmi

Mimo koupelen, podkroví, obývacích pokojů lze okénka použít i v jiných částech domu. Ať už jako zvláštní doplněk nebo právě pomocníka, který přivede do místnosti více denního světla.

Mínusy kruhových oken

Kruhová okna mohou velmi zajímavým způsobem ozvláštnit interiér i exteriér. Tato okna mohou mít však také své mínusy v závislosti na tom, jaký typ okna si zvolíte. Ne každé okno lze otevřít a pustit do domu čerstvý vzduch. Proto estetickou variantu kruhových oken volte jen v případě, že máte i běžná okna, která lze otevřít a použít k vyvětrání místnosti.

Další nevýhodou může být problematický prodej nemovitosti, pokud se rozhodnete dům prodat. Ne každý musí sdílet totožné nadšení pro tento zajímavý, leč nevšední design. Proto jejich pořízení pečlivě zvažte.

Obrázky: freshome