Sedm mladých žen si splnilo svůj sen. Bydlí společně v prostorném domě s krásnou zahradou

Když jsme mladí, tak většina z nás touží po bydlení se svými nejlepšími přáteli. Postupem času ale toto přání většinou přehodnotíme a dáme přednost bydlení se svým partnerem či partnerkou. Sedm žen z našeho příběhu je ale příkladem toho, že někteří si tento sen skutečně splní.

Navždy spolu

Sedm žen z Číny bylo již od mládí těmi nejlepšími přítelkyněmi, setkaly se přibližně před deseti lety v práci, všechny byly mladé, přibližně okolo dvaceti let, a tak se brzy staly dobrými přítelkyněmi. Snily o tom, že by nejlepší bylo bydlet všechny pohromadě v jednom velkém domě, to ale samozřejmě dlouho nebylo možné, a tak si říkaly, že se snad alespoň v důchodu všechny setkají pod jednou střechou některého z domovů pro seniory.

Jejich sen se ale shodou okolností stal skutečností v loňském roce, kdy ženy objevily nedostavěnou nemovitost na předměstí města Guangzhou. Jednalo se o finančně velmi zajímavou nabídku, a tak se ženy rozhodly nemovitost koupit a zrekonstruovat.

S možností svobodné volby

Výsledkem je třípatrový dům, který nabízí luxusní bydlení pro všechny. V přízemí se nachází velký společný prostor, který slouží jako obývací pokoj, jídelna a kuchyně, v jednotlivých patrech má každá žena svou vlastní ložnici. Vše je zařízeno v přírodních barvách, dominantním materiálem je bambus a dřevo. Z velkých oken se navíc otevírá krásný výhled do okolní přírody.

K domu, který se nachází přibližně sedmdesát kilometrů od centra města, patří i pozemek, na kterém ženy postavily speciální pavilon, ke kterému se dostaneme po dlouhém bambusovém chodníčku. Tento pavilon je určený speciálně k pití čaje. Ženy zároveň ale svorně tvrdí, že i když jsou teď ve svých třiceti letech společně spokojené, jsou zároveň všechny nezávislé, a tak pokud se některá rozhodne mít svou vlastní rodinu, může se samozřejmě kdykoli odstěhovat a až děti povyrostou, opět se vrátit.

Fotografie: Yitiao

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]