Šikovný student si zajistil nádherné bydlení i přes tíživou finanční situaci. Domek ho stál pár korun

Fotografie: Depositphotos

Bydlení studentů bývá nejvyšším výdajem při jejich studiích. Ať je to na vysokoškolské koleji, nebo v podnájmu. Proto hledají nejrůznější alternativy.

Texaský designový student Joel Weber se za studentské bydlení poměrně dost zadlužil. A z této dluhové pasti hledal cestu ven. Proto přemýšlel, jak otázku dalšího bydlení řešit. A přišel s inovativním nápadem. Rozhodl se, že si postaví vlastní malý domek na podvozku. Když si předem propočetl náklady, zjistil, že by ho stál pouze 340 tisíc korun (což je přibližná cena ubytování na vysokoškolské koleji za jeden rok), píší na webu AmericanInfo. Tento krok mu ušetřil značné množství peněz, které by jinak musel investovat do podnájmu během studia na univerzitě v Austinu.

Bydlení v malém domku

Jeho domek o rozloze 14 metrů čtverečných je dokladem toho, že i s omezenými prostředky lze žít komfortně a zároveň ekonomicky. Weberův příběh je inspirací pro mnohé studenty, kteří hledají alternativní způsoby bydlení v dnešní době vysokých nákladů na vzdělání. Přesto, že si to často studenti uvědomují až zpětně, je doba studií v podstatě jedním z nejlepších období života. Avšak studium je pro mnohé z nich poměrně nákladné. Zejména bydlení, když studujete daleko od domova.

Blízcí mu tvrdili, že stará kůlna mu už bude k ničemu. Kutil ji však proměnil na nádherný malý domek

Na kolej se mnozí nedostanou a najít byt v takové cenové relaci, jakou si studenti mohou dovolit, je stále těžší a těžší. I ten nejmenší pokojík stojí hromadu peněz a často není ani k nalezení. A tak se Joel rozhodl, že bydlení hledat přestane, neboť by nakonec stejně musel platit přemrštěný nájem, a došel k již zmíněnému závěru – postavit si vlastní malý dřevěný domek. Joel nastudoval vše potřebné o stavbě i architektuře, utratil své úspory – jak sděluje web StudyBreaks – a postavil si tiny house na podvozku.

Orientace na udržitelnost životního prostředí

Práce na výstavbě domku trvaly celý rok. Ale ten pocit, že najednou bydlí ve svém a nemusí se na nic a na nikoho ohlížet, stál Joelovi za to. Interiér zařídil vkusně a prakticky. Tak třeba schodiště slouží zároveň jako úložné prostory. V domku se cítí skvěle a vůbec mu menší prostor nevadí. Orientuje se na udržitelnost životního prostředí a malý dům ho povzbuzuje k tomu, aby méně spotřebovával a plýtval. Na BydlímeÚtulně jsme také napsali o mladé ženě Nixie, která si rovněž postavila domek na podvozku a žije s minimálními výdaji.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*