Zrekonstruovala veřejné toalety a proměnila je na svůj vysněný domov

Veřejné toalety nejsou moc příjemným místem. Často na ně jdeme až ve chvíli, kdy už není jiná možnost. Jsou však lidé, kteří v nich bydlí. Ne, teď nemáme na mysli bezdomovce, kteří zde vyhledávají teplo. Máme na mysli běžné občany. Jako je tato žena, která koupila londýnské veřejné toalety.

Byla to hrůza

Veřejné toalety, které zde byly na prodej, vypadaly hrůzostrašně. Už roky byly mimo provoz a podle toho to zde také vypadalo. I když cena byla příznivá, tak vzhledem ke stavu se dlouho nenašel žádný zájemce, který by toto místo koupil. A potom se objevila Laura, která se rozhodla, že do nich investuje. Původně zde chtěla udělat prostor pro veřejnost, ale nakonec se rozhodla k něčemu jinému.

Přestavěla je na bydlení

Z původních plánů sešlo a tak se Laura rozhodla, že veřejné toalety využije jinak, než zamýšlela. Že zde začne bydlet. Bylo třeba hodně stavebních úprav, hlavně potom bouracích prací, aby celý interiér nevypadal tak, že se sem chodí na záchod, ale aby vypadal tak, že zde člověk může opravdu plnohodnotně a také zcela bez problémů bydlet. Vše se nakonec povedlo.

Interiér změnila k nepoznání

Když se podíváme do interiéru nyní, je třeba objektivně říci, že ten se doslova změnil k nepoznání. Původní veřejné toalety už nic nepřipomíná. Najednou je z celého prostoru velká, plnohodnotně zařízen a dobře vybavený byt. A i když je pod zemí, tak s dostatkem světla. Jenom málokdo by si dokázal tipnout, jaká skutečná hrůza se zde nacházela předtím.

Každý jí závidí

A ti, co jí od koupě odrazovali, jí jenom závidí. Když se sečetly náklady na koupi starých veřejných toalet a když se sečetli náklady na rekonstrukci, vznikla částka, za kterou by se takto velký byt v centru Londýna nikdy nepořídil. Je vidět, že když má někdo sen, představu a plány, jde si za nimi, tak by se neměl nechat odrazovat okolím. Tento případ netradičního bydlení to jasně potvrzuje.

Fotografie: Laura Jane Clark

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]