Stylové povlečení a prostěradla rozzáří vaši ložnici

Nejefektivnější způsob, jak vnést do interiéru příjemnou náladu je pořídit si bytový textil. Ať už se jedná o povlečení, které je nejen ochranným obalem, ale rovněž dekorativním prvkem každé ložnice nebo přehozy, záclony, závěsy či polštářky. Jak však vybrat to správné povlečení, aby splnilo svůj účel?

Výběr ložního prádla se nevyplácí podcenit, protože jen kvalitní povlečení nám vydrží sloužit dlouhá léta. Žijeme v uspěchané době, kdy jen horko těžko nalézáme vhodné útočiště, kde bychom se mohli zbavit únavy a stresu. Stále hodně práce, děti křičí, zvoní telefon, plný koš prádla čekající na žehlení – zkrátka je potřeba vydechnout a načerpat sílu. Nejvíce energie získáme právě díky kvalitního spánku.

Proč pečlivě vybírat povlečení na postel?

Při výběru postele směřujeme pozornost na materiál, rám postele, matraci a rošt. Ovšem zapomínáme na klíčový prvek, kterým jsou prostěradla a povlečení. Jde o častou chybu, protože právě povlečení má velký vliv na kvalitu našeho spánku. Proč?

  • Během léta ochladí, ale v zimě naopak zahřeje
  • Zabraňuje nadměrnému pocení
  • Chrání matraci před znečištěním
  • Musí být příjemné na dotek
  • Přispěje k zdravému a kvalitnímu spánku
  • Udrží si své barvy

Bytový textil v hlavní rolipolštářky

Každý člověk se doma chce cítit příjemně a útulně. Neosobní holé stěny, okna bez záclon, polička bez dekorací jen těžko oživí a zpříjemní interiér. Právě bytový textil přispěje k zútulnění našich domovů. Nejen povlečení a prostěradla dokážou s ložnicí divy. Patří sem i přehoz na postel, který plní hned dvě funkce.

Jednak chrání povlečení před znečištěním, ale lze jej pojmout i jako dekorativní záležitost. Jedná se tedy o elegantní, stylový i ochranný doplněk do vaší ložnice. Neméně oblíbenou variantou přehozů jsou i deky originálního designu. Zapomínat nesmíme ani na polštářky, které mohou barevně ladit s ostatním vybavením a poslouží i jako relaxační pomůcka, budete-li mít chuť odpočívat.