Stylový venkovský dům ukazuje možnosti moderní architektury

Když se řekne venkovský dům, řada lidí si představí spíše starší, klasickou nemovitost. Ne vždy toto musí platit. Tento dům je toho příkladem. Má velikost 120 čtverečných metrů a nachází se na venkově, v jižní části Chile. A jasně ukazuje, co vše dnes nabízejí možnosti moderní architektury a že nemovitost daleko od civilizace nemusí vždy vypadat tak, jako by byla desítky let stará.

Sklo a dřevo v hlavní roli

Že se jedná o venkovský dům, poznáte jenom z jedné strany. Zde byl přece jenom kladem důraz na klasiku a tak zde jsou použity populární přírodní materiály, konkrétně potom v podobě dřeva. Stačí však nemovitost obejít a rázem se ocitnete na druhé straně. A ta venkovský dům rozhodně nepřipomíná, jelikož zde je hlavním materiálem sklo. Jsou zde velké skleněné tabule, skrz které je vidět až dovnitř.

Velký otevřený prostor

I při pohledu do interiéru může zaujmout celkový kontrast, který tento unikátní venkovský dům nabízí. Pokud budeme konkrétní, tak k minulosti odkazuje použití dřeva, a to jak v podobě obkladů na stěnách, tak v podobě základů střechy, tak v podobě mnoha trámů. K přítomnosti naopak jasně odkazuje to, že je dům řešen jako jedna velká otevřená dispozice, což je trend, který je populární především v současné době.

Obrovské množství světla

Zatímco klasické venkovské nemovitosti často trpěly problémem nedostatku světla, v tomto případě můžeme jasně mluvit o opaku. Díky velkým proskleným plochám a také díky správné orientaci domu je uvnitř světla více než dost. To zvyšuje útulnost, interiér to opticky zvětšuje a dále nelze zapomínat i na to, že sluneční paprsky mohou pomáhat interiér domu zdarma vytápět, díky čemuž se dá jednoduše ušetřit i na vytápění.

Rozdělení na několik segmentů

I když základem jsou otevřené dispozice, je tato moderní venkovská nemovitost rozdělena do několika jednotlivých segmentů. A to na hlavní část, která je veřejný a je zde například obývací prostor a kuchyně. Dále je tu část soukromá, kde nechybí jak jednotlivé ložnice, tak i koupelna. Třetím prostorem jsou potom místnosti, jako propojovací chodba, jídelna, ale i technický prostor, které slouží především k praktickému využití celého domu.

Fotografie: Marcos Zegers

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]