Máte po krk civilizace? Vydejte se na norský ostrov Vega

Jednou ze zemí, do které díky krásám její panenské přírody a možnosti úniku od civilizace každoročně jezdí čím dál tím více turistů, je Norsko. Země, která láká své návštěvníky především na svou krásnou přírodu, fjordy, hory, ledovce a lesy. Pokud toužíte po tom poznat drsnou tvář této země, navštivte ostrov Vega, který se nachází na polárním kruhu. Nezapomenutelnou noc zde můžete strávit v jedné z tradičních chat.

Skály, hory a drsné podnebí

Tyto chaty jsou nejen nevšední možností ubytování, jsou rovněž velmi zajímavé z architektonického hlediska. Byly postaveny tak, aby ctily své okolí. To se odráží nejen ve tvaru budovy, který je inspirovaný okolními horami, terénem, ale také v použití místních materiálů, které podtrhují drsnou okolní přírodu. Tvar chaty je přizpůsoben drsným klimatickým podmínkám, především větrů a dešti.

Na první pohled působí velmi jednoduše. Chaty jsou obložené dřevem a mají plechovou střechu. Jejich předností jsou velká okna, která umožnují z tepla chaty obdivovat krásy okolí přírody. Chaty byly inspirovány typickým skandinávským stylem, který v nevlídných podmínkách umožňuje příjemné ubytování, a jsou skvělým příkladem dialogu architektury se svým okolím.

Světlé barvy a jednoduchý styl interiéru

Interiér chaty je vybaven velmi jednoduše, minimalisticky, ale zároveň funkčně a najdete v něm vše, co byste během vašeho pobytu na tomto jedinečném místě mohli potřebovat. Zajímavostí je, že interiér chat je celý ve světlých barvách, především bílé, béžové a jejich odstínech, což působí pozitivně například za ponurých deštivých dní.

Chaty jsou dvoupatrové, ve spodním patře se nachází obývací pokoj, kuchyň a koupelna, v horním patře poté ložnice. Pokud toužíte po tom odpočinout si od civilizace a moderního uspěchaného života, tyto chaty na jednom z norských ostrovů vám k tomu poskytují ty nejlepší podmínky.

Fotografie: Lindman Photography