Svépomocí postavil v obývacím pokoji originální domeček pro kočky

Hned po psech jsou nejčastějšími zvířecími mazlíčky, které najdeme v českých domácnostech, zcela jistě kočky. Pro to, aby byly spokojené, potřebují nejen pohyb, ale také možnost úkrytů. Na to bychom neměli zapomínat především v případě, pokud žijeme se svou kočkou či kočkami v bytě. Nejvhodnější je tyto ukryty zkombinovat se škrabadly.

Z věže do věže po visutém mostě

Kočky doma velmi často pospávají, polehávají a také pozorují z bezpečného úkrytu, co se kolem děje. Pokud jde o pozorování či pospávání, rády tak činí na vyvýšených místech, jen si vzpomeňte, kolikrát jste venku viděli kočku na větvích stromu. Tuto možnost chtěl svým dvěma kočkám poskytnout i jejich majitel, mladý muž z Windsoru v Connecticutu. Rozhodl se tedy po své miláčky postavit ve svém obývacím pokoji zcela jedinečný kočičí hrad se dvěma věžemi, které jsou spojeny prostřednictvím visutého mostu.

Výsledek je zcela jedinečný a spokojeným kočičkám poskytuje místo, kde mohou odpočívat, hrát si, polehávat a také si obrušovat drápky. Drápky totiž kočkám neustále a poměrně rychle dorůstají.

Venkovní kočky si je přirozeně brousí samy, například o kůru stromů, kočky v bytech, ale tuto možnost nemají. Škrábání je pro kočky ale také způsobem, jak si hrají či jak se uklidňují v případě nepohody.

Místo pro odpočinek, hraní i obrušování drápků

Celou konstrukci muž postavil vlastníma rukama ze dřeva, kartonu, textilií a dalších materiálů. Cena na jejich pořízení byla úctyhodných tři a půl tisíce dolarů. Muž si s výrobou kočičího hradu opravdu vyhrál, věže jsou pětipatrové, a nabízejí tak kočkám velké množství možností, kde se mohou ukrýt. Zároveň si vyhrál i s designem stavby, samozřejmostí jsou okna, dveře, balkonky, květiny v oknech či noční osvětlení.

Na závěr jen dodejme, že obě kočky svůj hrad, který je pro ně hračkou, prolézačkou i pelíškem v jednom, milují a nadšeně sledovaly už jeho stavbu. Skvěle se v něm vyřádí, pohrají, ale také odpočinou či schovají v případě potřeby, zároveň mají přehled o všem, co se okolo děje.

Pokud tedy i vy máte doma kočku či kočky a chcete jim zpříjemnit jejich život, můžete se tímto multifunkčním kočičím hradem inspirovat. Chce to jen dobrý nápad, trochu šikovnosti, kreativitu a v neposlední řadě poměrně velké množství volného času.

Fotografie: Kitty Towers od RACoutu