Originální a zároveň praktická využití pro plata od vajec. Nevyhazujte je zbytečně do koše

Pokud zrovna není vaší životní filozofií minimalismus, pravděpodobně se u vás doma najde spousta nepoužívaných věcí. Celá řada lidí schraňuje také prázdná plata od vajec – co kdyby se hodily třeba dětem do školy. Kreativně je využít však můžete i vy k vytvoření originálních designových doplňků do domácnosti, které budou vaše návštěvy obdivovat. Doplňky z plat od vajíček ocení také příznivci ekologicky šetrného bezodpadového životního stylu.

Samá pozitiva

I pokud právě teď žádná plata od vajec nemáte, sehnat je není těžké. Práce s platy je také velmi snadná, a kdyby se přeci jen dílo nevyvedlo podle vašich představ, od dalšího pokusu vás dělí jen dvě porce míchaných vajíček a jedna omeleta.

Doplňky navíc můžete snadno obměňovat, třeba podle ročních období nebo podle aktuálních událostí. A pokud máte plat opravdu hodně, můžete je použít také jako zvukovou izolaci.

Nejen originální, ale i praktické

Můžete se samozřejmě vrhnout rovnou na tvorbu osobitých uměleckých děl, jejichž jedinou funkcí bude zkrášlit vaši domácnost.  My pro vás však máme pět praktických využití prázdných plat od vajec:

  • Stojan do ledničky. Polovina plata vajec umístěná ve dvířkách vám pomůže skladovat kečupy a další nádoby vzhůru nohama, aniž by vám ledničku zašpinily.

  • Ovocná mísa. Není ji třeba omývat a ovoce se z ní jen tak nevykutálí. Pro líbivější vzhled doporučujeme plato vajec přehodit nějakou zajímavou látkou.

  • Krabička na klubíčka. Ať už pletete, nebo vyšíváte, tuhle šikovnou krabičku bezpochyby oceníte.

  • Výplň do šuplíku. Taky máte doma několik šuplíků, ve kterých skladujete všechny drobné maličkosti, pro které není jinde místo? Použijte plato od vajec, aby se vám tyhle maličkosti nemíchaly.

  • Nádoba na košíčky. Pokud rádi pečete, můžete plato od vajec využít při přípravě košíčků. Navíc se v něm košíčky snadno přepravují.

Fotografie: Pixabay, Pinterest

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]