Svěžího prádla a čisté pračky docílíte přidáním jedné přísady při praní

Fotografie: Freepik

Všichni už víme, že svěží prádlo nezískáme pouze tím, že budeme používat správné čisticí prostředky a budeme prát na tu pravou teplotu. Čistá pračka je předpokladem nejen čistého, ale také svěžího prádla. A tyto dvě věci nemusíte vůbec oddělovat. Můžete je získat použitím jediné ingredience. Tato ingredience je naprosto bezpečná pro vaše prádlo, i pro vaši pračku.

Skvrny a pachy oblečení

Některé skvrny na oblečení, které nelze čistit agresivnějšími látkami, je činí nepoužitelnými. Někdy si prádlo zachová i po vyprání nepříjemný zápach. Existuje toho mnohem víc, co můžete odhalit na čerstvě vypraném prádle. Na každou z těchto nepříjemných událostí však je v dnešní době možné nalézt speciální detergent. Avšak máte dostatek místa na tolik prostředků?

Stačí přidat jedinou přísadu

Při praní je velmi užitečné přidat jednu přísadu. Pomůže vám zbavit se všech těchto problémů i možných skvrn nebo zbývajících chloupků, a to i při praní v nejmodernějším stroji. Touto přísadou je vinný ocet.

Špinavé prádlo dejte do pračky a těsně před spuštěním pracího cyklu vlijte půl sklenice vinného octa namísto aviváže. Vinný ocet zvýší účinek pracího prášku, zachová jas barvy a také sníží množství pěny, která často zůstává na tmavém oblečení jako skvrny.

Účinky vinného octa

Prádlo, které po tomto praní vytáhnete z pračky, bude nádherně svěží: bude vonět a jeho struktura bude měkčí. Účinky jsou dokonce větší, než kdybyste použili aviváž.

Fotografie: Freepik

Přidání octa během praní pomůže zbavit se různých nepříjemných pachů. Pokud je oblečení velmi špinavé, namočte jej přes noc do vinného octa a poté vyperte jako obvykle.

Zbavte se kočičích chlupů z oblečení

Milovníci koček a jiných mazlíčků mohou mít problém se zvířecími chlupy na oblečení. Ty totiž mnohdy zůstávají i po vyprání. I v tomto případě můžete použít vinný ocet. Všechny vlasy a chlupy zmizí úplně sami – nebudete muset vynaložit žádné úsilí.

Prádlo se nepříjemně lepí na tělo

Některé oblečení se z důvodu statistické elektřiny lepí na tělo. Je to nepříjemné a navíc to nevypadá dobře. Po namočení oblečení do vody s přidáním malého množství octa tento problém zmizí. To je jen další velmi důležitý faktor. Pokud přidáváte ocet alespoň občas, není potřeba dalších detergentů. Ocet tento úkol zvládne.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]