I ta nejšpinavější trouba bude vypadat jako nová díky tomuto triku. Vše potřebné najdete v kuchyni

Fotografie: Freepik

Pečení je velmi populární způsob úpravy jídla, následný úklid trouby už ale tolik fanoušků nemá. Vyzrajte na něj s přírodními čistidly, máte hned několik možností.

To jídlo chutná jako lednička/mrazák. Poměrně ustálené spojení, pod kterým si představíme jídlo nevalné chuti a vůně. Mnohdy by ale stejně tak výstižné bylo – chutná to jako trouba. Ta totiž bez řádné péče umí jídlo také pěkně zkazit, a ne jen přenesením nežádoucích pachů.

Úklid, který nepočká

Jde o oblíbenou činnost? Ne! Je ale potřeba? Rozhodně ano! Řeč je o úklidu v domácnosti a domácích pracích, které nevykonáváme úplně každý den. Patří sem drhnutí podlah, mytí oken, drbání sprchového koutu nebo třeba mytí útrob trouby. Obzvlášť poslední zmiňované vyžaduje notnou dávku trpělivosti a přemýšlení.

Asi málokdo má čas otírat hadříkem troubu po každém použití. Což je zároveň důvod, proč se uvnitř usazují chutě, pachy a občas i zbytky připravovaných pokrmů. Poměrně pestrá směsice odérů je pak nicméně na škodu dalšímu jídlu. Nehledě na skutečnost, že vaši domácnost může ohrožovat požárem, který poté není snadné dostat pod kontrolu, jak uvádí portál HZSCR. Takže jak na takový generální úklid?

Tento čisticí elixír zbaví záchod i těch nejhorších skvrn. Každý ho má doma, aniž by tušil o tomto využití

Vyčistěte a odmastěte troubu pomocí jídla

Jídlo vás do této šlamastyky dostalo, tak ho nechte, aby vás z ní zase vyvedlo. Pro kvalitní úklid trouby můžete podle webu Recettesplat vyzkoušet hned několik ingrediencí:

Žena utírá troubu
Fotografie: Freepik
  1. Citrón – je účinný především na mastnotu. Citrónovou šťávou potřete vnitřek trouby a nechte chvíli působit. Mezitím si připravte pekáček s trochou vody, do kterého umístěte vymačkané slupky citrónu. Pečte asi 20 minut na 100 °C. Po vychladnutí troubu otřete vlhkým hadříkem.
  2. Sůl – hrubozrnná sůl, nikoliv klasická kuchyňská, má účinky podobné. Už půl hrníčku této soli rozmíchané v půl litru horké vody vytvoří účinné čistidlo.
  3. Jedlá soda – nesmí chybět ve výčtu. S odolnými skvrnami si ale neporadí úplně sama, podle webu TheKitchn jí to nejvíce jde po boku bílého octa v poměru dva ku jedné. Efektivní je ale i v kombinaci se solí a vodou.

A navrch přinášíme tip na úklid trouby tabletou do myčky, který najdete na BydlímeÚtulně.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*