Maličký dům s retro nádechem poskytuje majitelce vše, co si zamane. Interiér má útulnou atmosféru

Fotografie: Paul VanDerWerf / Creative Commons / Attribution 2.0

Po druhém nepodařeném manželství se rozhodla pro život ve vlastním bydlení a postavila si malý domek, ve kterém provádí i speciální prohlídky pro veřejnost.

Už dříve se tato žena podílela na výstavbě rodinných domů. Jedno ani druhé manželství však nedopadlo podle jejích představ, a tak o oba tyto domovy přišla. Když zvažovala, jak se svým životem co nejlépe naložit, aniž by rodinu finančně příliš zatížila, rozhodla se postavit si vlastní minidomek. Ve dvou patrech tak má vše potřebné pro svůj komfort a pohodlí.

Největší prostor zabírá kuchyň

Největší a také nejoblíbenější místností v domě je kuchyně. Ta je tvořena plnohodnotnou kuchyňskou linkou se spoustou úložného prostoru, dřezem, lednicí i sporákem s troubou. Použité spotřebiče pocházejí ze 40. a 50. let minulého století, a dodávají tak celé místnosti retro nádech a zároveň velmi příjemnou a útulnou atmosféru.

Maximálně využitý prostor

Na kuchyň hned navazují schody vedoucí do ložnice v druhém patře. Ty současně slouží jako úložný prostor. Jsou však příliš úzké, než aby se po nich dalo pohodlně pohybovat. Ložnice je vybavena prostornou postelí a čtvercovými policemi, které přidávají další úložný prostor a dotváří celistvý koncept celého spacího prostoru.

Pod ložnicí se nachází obývací pokoj pyšnící se zavěšenou televizí a mediální plochou. O sezení se postarají dvě křesla a taburet, mezi něž se vleze i konferenční stolek. Za obývací plochou je ukrytá toaleta rozdělující koupelnu na dvě části. První funguje jako skříň s pračkou a sušičkou a v druhé se pak nachází WC, umyvadlo a sprchový kout.

Žena postavila budoucí domov pro dceru ve slaměném obklopení. Stačil jí rozpočet pouhých 230 000 Kč

Pokoj pro hosty a více úložného prostoru

Kromě různých skříní, šuplíků a přihrádek je možné ke skladování věcí využít i úložný prostor židlí. Nad kuchyní se nachází pokoj pro hosty, který majitelce domu slouží také jako komora. Kromě vkusně zvolených doplňků jsou hlavní chloubou starožitné prosklené dveře a závěs nebo ručně vyráběný dřez z pravého italského mramoru.

Zdroj: Positive Vibration

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]