Žena si bez špetky stavebních zkušeností splnila sen o životě v minidomku. Má prostor i na jógu

Fotografie: S. John, Elsterwerda / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Carina chtěla vlastní bydlení, ale na koupi domu neměla dost peněz. A tak si jeden minimalistický domek postavila sama.

Když se Carina rozhodovala, jakým dalším směrem se bude její život ubírat, myslela si na své vlastní bydlení. Nechtěla platit někde nájem, ale na koupi domu neměla dost prostředků. A tak se rozhodla, že i přes minimum znalostí z tohoto oboru si postaví minidomek a tím si splní sen.

Silná a sebevědomá žena

Carina, která pracuje jako floristka, neměla žádné předchozí zkušenosti. Neuměla používat nářadí, neznala stavební postupy. I přes to se však rozhodla, že si svůj minidomek postaví vlastníma rukama. Trvalo jí to přes dva roky, ale její odhodlání ji dovedlo až do zdárného cíle. Veškeré informace si dohledávala online, dívala se na videa a podle nich pracovala. Vše zvládla jen s malou pomocí od svého okolí.

Ve výsledku jí ale stavba dala mnohem více než jen střechu nad hlavou. Dala jí také pocit uspokojení a nezávislosti, nyní si umí třeba opravit a postavit skříňky, poličky a další věci. Ne že by to bylo úplně potřeba, Carina totiž žije opravdu minimalisticky a ve svém malém domku se snaží udržovat otevřený, vzdušný prostor po vzoru skandinávského stylu bydlení. I o tom přidává příspěvky na svůj youtubový kanál carina aarnio.

Domek pro dvě osoby a psa

Minidomek sice stojí na kolech, ale pro svou velikost, tři metry na šířku a sedm metrů na délku, na silnici ve skutečnosti nemůže. Fasáda domku je dřevěná, natřená na černo. Interiér má vysoké stropy, což prostor opticky zvětšuje a umožňuje příjemné proudění vzduchu. Carina tu má také hodně oken a velké dvojité francouzské dveře, které dovnitř propouští přirozené světlo.

Obývací pokoj má jen malou pohovku na sezení, protože pro Carinu bylo hlavní zachovat volný prostor, kde by mohla cvičit jógu. Domek se pak podélně dělí na koupelnu se sprchou a toaletou a podlouhlou kuchyni s přírodní dřevěnou linkou. Otevřené police opět nechávají prostor dýchat, a nezaplňují tak zbytečně interiér. V zadní části domku je ložnice s manželskou postelí – Carina nechtěla spát pod nízkým stropem, proto ji netradičně ponechala v přízemí.

Zdroj: Treehugger

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]