Syn se matce za celoživotní péči odvděčil domem. Navrhl pohyblivé stěny, které se promění ve dvůr

Fotografie: Depositphotos

Caspar Schols postavil své matce sen – dům v přírodě, který se promění ve dvůr a jehož interiér vám vyrazí dech. Podívejte se na neuvěřitelnou proměnu.

Každý domov je unikátní, ale nizozemský architekt Caspar Schols postavil své matce dům, který rozhodně nemá obdoby. Zpočátku to vypadá jako dva malé domky, ale když se začnou hýbat, odhalí se úžasná proměna. Tento všestranný dům lze totiž rozdělit na polovinu a rozšířit na obě strany, takže se může proměnit ve dvůr, a poskytnout tak ještě větší pohodlí a prostor.

Architekt-amatér

Caspar Schols nechodil na žádnou architektonickou školu, ale měl spoustu nápadů. Když ho matka požádala, aby jí postavil dům, neváhal a začal pracovat. Mohl se jí tak odvděčit za celoživotní péči. Celá stavba trvala pouhých 6 měsíců a v den matčiných narozenin jí daroval tento úžasný dům. Caspar se mnohé naučil na internetu. To, co potřeboval, si zjistil, nebo se ptal známých. Zkrátka a jednoduše – nemusíte mít vystudovanou odbornou školu na to, abyste se stali odborníkem.

Prostorný interiér

Jeho interiér je neuvěřitelně prostorný a plný světla. Skleněné stěny umožňují, aby příroda pronikla dovnitř, a vytvořila tak krásnou atmosféru. Dům může sloužit nejen jako úkryt v přírodě, ale také jako místo pro odpočinek u ohně nebo pro party s přáteli pod noční oblohou. A vnoučata mohou využít jeho prostor jako jeviště pro divadelní nebo taneční představení.

Když se na dům podíváte z dálky, nevypadá nijak zvláštně. Ale když si prohlédnete jeho vnitřek a podílíte se na jeho proměně ve dvůr, uvědomíte si, že se jedná o dům, který je opravdu neuvěřitelný. Je to práce syna, jenž postavil své matce sen a vytvořil dům, který se stane nezapomenutelným pro každého, kdo do děj vstoupí. A jeho majitelka si ho užívá naplno.

Stěny, které lze posunout, aby se dům rozšířil a proměnil se v nádvoří, jsou jedním z nejúžasnějších prvků tohoto neobvyklého domu. Je to způsob, jakým Scholsův dům využívá svého prostoru a poskytuje svým obyvatelům nekonečné možnosti. Kromě toho je interiér domu moderní a dobře navržený, s mnoha okny, které umožňují přirozenému světlu proniknout dovnitř, a vytvořit tak příjemnou atmosféru.

Scholsův neuvěřitelný dům je ukázkou toho, že architektura může být nejen funkční, ale také zábavná a flexibilní. A to, že byl vytvořen pro matku, dává tomuto projektu osobní rozměr a zvláštní význam. Je to důkaz lásky a oddanosti, kterou Schols cítil k matce, a kreativity a inovativnosti, jež vložil do každého aspektu tohoto domu.

Celkově lze říci, že Scholsův dům je jedním z nejúžasnějších architektonických projektů posledních let. Jeho inovativní design a promyšlené detaily ho dělají jedinečným a zároveň velmi funkčním domem. A když se nad tím zamyslíme, není to jen dům – je to skutečné umělecké dílo, které dokáže inspirovat a nadchnout každého, kdo ho vidí.

Zdroj: Truelife

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]