Podomácku vyrobené tablety do myčky ušetří peníze rodinné peněžence. Klíčem je jedlá soda a epsomská sůl

Nádobí v myčce
Fotografie: Freepik

Aby bylo nádobí z myčky čisté, je zapotřebí k mycímu cyklu přidat speciální tabletu. Právě ty jsou ale často velmi drahé, a proto lidé hledají alternativy. Můžete si je vyrobit doma.

Mnoho věcí, které si pravidelně kupujeme v obchodě, dokážeme snadno vyrobit i sami v domácím prostředí. Jednou z nich jsou tablety do myčky. Nejenže díky tomu ušetříme náš rodinný rozpočet, také bereme velký ohled na přírodu. Výrobou domácích tablet nevznikne tolik odpadu a ani nebude příroda zatěžována velkým množstvím chemikálií, které běžně ze svého domova vypouštíme ven.

Nejen levnější, domácí tablety jsou i mnohem voňavější

Výroba domácích tablet je ideální v tom, že si sami pečlivě kontrolujete ingredience, které na výrobu prostředku potřebujete. Nestane se tak, že by se vaše nádobí oplachovalo v chemikáliích, jež mohou být pro zdraví nebezpečné. Kromě toho domácí tablety příjemně voní a také šetří vaši peněženku. Na přípravu nejsou potřebné žádné speciální suroviny, většinu z nich najdete doma.

Na domácí tablety do myčky budete potřebovat 125 gramů jedlé sody, 63 gramů epsomské soli, šálek prací sody, 80 až 120 mililitrů citronové šťávy a 8 kapek levandulového esenciálního oleje. V misce smícháme nejprve jedlou sodu, epsomskou sůl, esenciální olej a prací sodu. Vše důkladně promícháme a přidáme citronovou šťávu tak, aby směs byla vlhká.

Budeme potřebovat formičky na led

Podle webu Recettesplat je zapotřebí získat homogenní hmotu bez hrudek. Jakmile máme požadovanou konzistenci, vezmeme si formičku na led a směs do ní umístíme. Pevně přitlačíme a pomocí klepnutí tvořítko vyrovnáme. Takto připravenou formičku naplněnou domácími tabletami necháme zaschnout na chladném místě alespoň 3 hodiny.

Špinavé nádobí
Fotografie: Pexels

Jakmile uplyne potřebná doba, vezmeme si sklenici a tabletami ji naplníme. Web Comment-Economiser upozorňuje na to, že je nutné, aby nádoba byla vzduchotěsná. Pokud by se k tabletám dostala vlhkost, jejich tvar by se rozpadl. Nejen tablety do myčky si můžeme připravit doma. Čtenáře BydlímeÚtulně jsme informovali o to, jak si doma vytvořit například čistič toalet.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]