Lednička podle pravidel aneb jak jednoduše vykouzlit v ledničce více místa

Občas to vypadá, že máme v lednici velmi málo místa, pro veškeré potraviny. Ať už jde o uzeniny, maso, jogurty, ovoce či zeleninu, máslo, vejce, mléko a další. Někdy to svádí k myšlence na pořízení nové větší lednice. Mnohdy však stačí úklid ledničky, přeorganizovat uložení potravin a zjistíte, že by se tam ještě i něco vešlo.

Úklid lednice

Uklízet by se mělo v chladničce každý týden. Vždy, jakmile všech potravin ubude je vhodné vytáhnout veškerý obsah a zjistit, co vše vlastně ještě máme. Poté chladničku umýt a utřít dosucha. Taková týdenní inventura ledničky i mrazničky umožní, že nebudete kupovat další nové potraviny a hromadit je. Nejdřív spotřebujte potraviny staršího data, teprve pak pořiďte nové zásoby.

Vytvořte si v chladničce zóny

Naučte se v ledničce vytvářet zóny, kde budete ukládat jednotlivé potraviny. Nebude se pak stávat, že salám bude položený v zóně pro jogurty, vejce v zóně pro maso apod. Budete tak mít lepší přehled.

Vyměňte větší obaly za skladnější

Pokud si přinesete z obchodu maso ve velkém plastovém obalu a víte, že budete maso ten den či následující připravovat, vyjměte ho z velkého obalu a dejte do menší platové krabice či potravinového sáčku. S potravinami, které hodláte zamrazit udělejte totéž. Přemístěte je do skladnějších obalů. Vyjmutím potravin z velkých obalů získáte v lednici dostatek místa.

Praktické doplňky do lednice

Dnes dostanete koupit i praktické doplňky a pořadače do lednice. Ať už držáky láhví anebo závěsné přihrádky, které zavěsíte na polici v lednici. Do přihrádky můžete vyskládat plátkové salámy, sýry. Koupit lze i patrový pořadač. Díky těmto doplňkům získáte opět více místa.

Co do lednice nepatří

Zkontrolujte, zda vše, co máte v lednici tam určitě patří. Například některé typy másla vydrží mimo lednici dva týdny. Skladovat v lednici nemusíte ani konzervy a zavařeniny. Do lednice nepatří ani rajčata, ztrácí tam svou chuť. Chlad v lednici neprospívá ani bramborám. Ty sice vyžadují chlad, ale v lednici už je na ně chladno příliš. Rovněž kvalita citrusových plodů se v lednici snižuje, víc jim prospívá pokojová teplota. Ani kečup nemusíte mít v lednici. Po takové inventuře zjistíte, že v lednici skladujete potraviny, které tam ani být nemusí. A jako zázrakem zjistíte, že místa je tam dost.

Obrázky: pixabay