Životnost baterie mobilního telefonu je možné prodloužit způsobem nabíjení

Fotografie: BydlímeÚtulně

Způsobem, jakým používáte a nabíjíte svůj mobilní telefon, můžete ovlivnit nejen životnost jeho baterie, ale i celkovou funkčnost tohoto zařízení.

Většina lidí čeká, až bude baterie mobilního telefonu téměř vybitá, následně ho připojí k nabíječce a vyčkává, až bude mobilní telefon nabitý na 100 %. Tento způsob je bohužel špatný a negativně tím můžete ovlivnit výdrž baterie mobilního telefonu. Moderní mobilní telefony obsahují lithium-iontové baterie, které je potřeba nabíjet zcela jiným způsobem, než jak tomu bylo u jejich starších předchůdců. Nabíjejte telefon tímto způsob a prodlužte jeho životnost.

6 mýtů o nabíjení mobilního telefonu

Příručku k užívání mobilního telefonu čte jen málokdo. Na druhou stranu existuje spousta rozšířených mýtů, které se s užíváním mobilního telefonu pojí. S těmito poučkami jste se nejspíš setkali také.

Nepoužívat mobil během nabíjení

Spousta lidí na své mobilní zařízení po dobu nabíjení nesáhne, dokud baterie není na 100 % nabitá. Ve skutečnosti však mobil můžete bez obav používat. Funkčnost mobilu ani samotné baterie tím nijak neovlivníte. Musíte však počítat s tím, že se mobil bude nabíjet déle.

Fotografie: Pixabay

Před prvním použitím mobil musíte nabít

U starších generací to tak skutečně bylo. Než jste mohli své nové mobilní zařízení začít používat, museli jste ho nechat zcela nabít. Novější modely už jsou však mnohem dál a tento krok můžete rovnou přeskočit. Své zařízení můžete začít používat, jakmile je vybalíte z obalu.

Baterie musí klesnout na 0 %

Někteří lidé čekají, dokud se mobil sám nevypne, a teprve potom ho připojí k nabíjecímu zařízení. Pokud je to možné, měli byste mobil začít nabíjet při zbývajících 15 % baterie. Úplné vybíjení baterie výrazně ovlivňuje její životnost.

Mobil musí být nabitý na 100 %

Čím více přetěžujete baterii mobilního telefonu, tím rychleji přestane fungovat. Takovým zatížením kromě úplného vybíjení baterie může být i její nabíjení na 100 %. Nejlepší způsob, jak životnost baterie prodloužit, je udržovat mobilní telefon nabitý ze 40–80 %.

Telefon při nepoužívání vypínejte

Poučka, že by měl být mobil někdy vypnutý, aby si ,,odpočinul“, skutečně neplatí. Při aktualizaci se mobilní telefon restartuje, a tím se stabilizuje jeho provoz. V případě jakýchkoliv drobných poruch ho také můžete restartovat, aby se systém vzpamatoval. Pokud ale budete mobil pravidelně vypínat, nic tím neovlivníte.

Teplota neovlivňuje životnost baterie

Modernější mobilní telefony, které obsahují lithium-iontové baterie, bývají velmi citlivé na příliš vysoké i příliš nízké teploty. Neměli byste svůj mobil nechávat vystavený přímému letnímu slunci a neměli byste ho používat ani při velmi nízkých teplotách. Jedině tak ochráníte baterii mobilního telefonu a prodloužíte její životnost.

Zdroj: TechAdvisor

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]