Rychlé sušení prádla bez zatuchlého zápachu: Klíčem je i zajištěné proudění vzduchu

Fotografie: MTO / Public domain

Zjistěte, jak uspíšit dobu schnutí čerstvě vypraného prádla i bez použití sušičky nebo vysoušeče vzduchu. S těmito jednoduchými pravidly vám všechno prádlo během chvilky uschne.

S přicházejícím podzimem ubývá slunečných a teplých dní, kdy je možné sušit prádlo venku. Naopak nastává problém, jak vyprané oblečení co nejdříve usušit, aby kvůli dlouhodobé vlhkosti nenačuchlo nepříjemným zatuchlým zápachem. S tímto palčivým problémem vám však dokážou pomoci tyto jednoduché triky. S jejich pomocí budete mít prádlo suché mnohem rychleji.

Jak předejít vzniku zápachu

Jedním z nejdůležitějších pravidel, které byste neměli porušovat, je vytáhnout vyprané oblečení z pračky co nejdříve po skončení pracího programu. Tímto způsobem nejenže udržíte vnitřek pračky čistý a zajistíte její rychlejší vyschnutí, ale zároveň předejdete nežádoucímu šíření bakterií. Čím déle je oblečení ve vlhkém prostředí, tím větší je riziko vzniku zápachu.

Jak urychlit schnutí prádla

Důležitou roli hraje především výběr ideální místnosti. Sušák s prádlem byste měli umístit tam, kde svítí nejvíce slunce nebo je největší teplo. Dalším faktorem, který schnutí mokrého oblečení urychlí, je jeho správné rozprostření na sušáku. Zajistěte, aby mezi jednotlivé kousky mohl proudit vzduch. Takto bude rychleji suché a vyhnete si i zatuchlině.

Jaká pravidla dodržovat

Veškerá vlhkost z oblečení se při špatných podmínkách vsakuje do stěn, nábytku i dalších předmětů v místnosti. V důsledku jejího přílišného hromadění se pak na místech objevuje plíseň, která je nejen nevzhledná, ale také může způsobovat astma, alergie, dráždivý kašel nebo další zdravotní potíže. Z toho důvodu musíte místnost s mokrým oblečením často a pravidelně větrat.

Pomoc při zdlouhavém sušení prádla: Větrání i úhel o 90 ° proces značně urychlí

Fotografie: Al Silonov / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Vhodným umístěním sušáku a správným rozvěšením prádla dobu schnutí několikanásobně zkrátíte. Výměna vzduchu a zajištění jeho proudění i mezi mokrými kousky však odvede nejvíc práce. Takto předejdete tomu, aby bylo prádlo po uschnutí plné nepříjemného zápachu. Stačí jen dodržovat tato konkrétní pravidla.

Zdroj: Athens Magazine

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]