Běloskvoucí prádlo během několika relací: Mezi účinné prostředky se například řadí mléko i ocet

Fotografie: BydlímeÚtulně

Vraťte svému oblečení svou původní zářivě bílou barvu. S těmito přísadami bude vaše oblečení opět jako nové. Použijte při praní tyto přísady a oživte původní barvy prádla. 

V důsledku častého praní může vaše bílé oblečení vyblednout nebo zešednout. Naštěstí existují jednoduché triky, jak obnovit ztracené barvy i bez použití chemie. Nemusíte utrácet peníze za drahé bělicí přípravky. Používání přírodních prostředků je mnohem šetrnější k životnímu prostředí i k vaší pokožce. Stačí vám použít tyto přísady a vaše oblečení bude opět jako nové. Vyperte své oblečení s pomocí produktů ze své kuchyně a užijte si zářivě bílé barvy.

Použijte k praní prádla bílý ocet

Abyste obnovili zářivě bílou barvu svého oblečení, použijte obyčejný bílý ocet. Díky obsahu kyseliny octové je ocet vynikajícím přírodním čističem. Spolehlivě s ním vyčistíte i ty nejodolnější skvrny, a navíc dokáže obnovit původní bílou barvu vašeho prádla. Pro praní bílým octem nejprve do mísy nalijte 150 ml octa a 1 l vody. Do této směsi dejte oblečení a nechte ho hodinu odmočit. V případě velkého znečištění můžete do směsi přidat trochu marseillského mýdla a nakonec oblečení ručně nebo pomocí pračky vyprat. Poté nechte oblečení uschnout na přímém slunci a jeho barvy budou zářivější než kdy dříve.

Vyčistěte skvrny jedlou sodou

Další způsob, jak navrátit oblečení původní bílou barvu, je použít jedlou sodu. Stačí smíchat půl hrnku jedlé sody s trochou teplé vody. Vytvořte si pastu, kterou nanesete na znečištěná místa na svém oblečení. Několik minut nechte pastu na skvrnu působit a nakonec dejte oblečení vyprat do pračky. Takto se snadno a účinně zbavíte všech odolných skvrn. Po vyprání dejte prádlo sušit ven. Sluneční světlo dokáže bílou látku ještě více vybělit.

Namočte oblečení do mléka

Oživit bělost svého oblečení můžete také pomocí mléka. Do mísy nalijte asi 1 litr studeného mléka a bílou košili nebo jiné oblečení do něj namočte. Přibližně 30 minut až hodinu nechte košili odmočit a nakonec ji vyperte ručně nebo pomocí pračky. Tato babská rada dokáže navrátit původní bělost vašeho oblečení.

prádlo na šňůře
Fotografie: Pixabay

Jak účinně vyčistit odolné skvrny

Skvělým pomocníkem při čistění opravdu odolných skvrn vám může být citronová šťáva. Než dáte prádlo vyprat, namočte hadřík do citronové šťávy a odolné skvrny tímto hadříkem potírejte, dokud je zcela nebo alespoň z větší části neodstraníte. Skvrny od vína můžete vyčistit například pomocí perlivé vody. Skvrny perlivou vodou jemně potřete a nechte pár hodin působit. Nakonec dejte oblečení vyprat a na vzduch usušit.

Zdroj: Eleganzaplus

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]