Za pouhých 16 000 Kč koupili dům v dezolátním stavu. Svépomocí ho přestavují na svůj vysněný domov

Fotografie: Philip Halling / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Chtěli si začít budovat vysněný domov, ale měli na to výrazně omezený rozpočet. Partneři proto vsadili na aukci, kde se jim podařilo získat dům za pár kaček.

Nemovitosti a bydlení obecně jsou stále dražší. Především mladí lidé tak musí být poměrně kreativní, pokud chtějí žít ve vlastním. Pro Dailymail svůj příběh vypověděli mladí partneři, kteří zvolili formu aukce.

Když se nečekaně splní sen

Sarah a Josh Feldsche zatoužili po svém vlastním domě, ze kterého by si udělali domov. Vzhledem k poměrně napjatému rozpočtu se však brzy začali porozhlížet po trochu jiném řešení, než je klasická koupě. Uchýlili se k nabídkám domů v aukci, kde na několik nemovitostí dali nabídku. K jejich velkému překvapení se jedna z nich proměnila a oni tak dostali klíče k opuštěnému domu se zahradou o rozloze 16 000 m2.

Pozemek s domem se nachází ve státě Missouri. Přízemní dům má tvar obdélníku a jeho na první pohled zanedbaný stav se ukázal být ne tak úplně špatným. Před zahájením oprav nového domova se však museli partneři rok vyrovnávat s Damoklovým mečem, který nad nimi visel. Vzhledem k tomu, že nemovitost nabyli v aukci, původní majitelé si ji mohli nárokovat zpět. Na to ale naštěstí nedošlo. „Jsme rádi, že tu zase někdo bydlí,“ řekla k tomu sousedka Jane z ulice.

Nemovitost v celkem slušném stavu

Přestože na objektu je mnoho práce, jedná se spíše o běžné domácí opravy, malování, důkladný úklid apod. Jak již bylo řečeno, noví majitelé nemají úplně peněz nazbyt, proto jsou rozhodnuti svůj domov budovat postupně v souladu se zásadami recyklace a upcyklace, jak ji popisují i DřevoStavby. Doposud tak za renovaci utratili pouhých 7 000 Kč. Některá města mají podpůrné programy, jehož se účastnila třeba Maxine, o níž jsme na BydlímeÚtulně psali.

Žena si za 28 Kč koupila dům v otřesném stavu. Za 12 měsíců jej svépomocí opravila k nepoznání

Partneři strávili vyklízením a úpravami více než tři týdny, výsledek jejich práce je ale jednoznačně viditelný. Nyní plánují investovat další ušetřené finance do nátěru a vrátit domu jeho „barvu“. Z druhé ruky si pořídí také nějaký nábytek. Prozatím totiž jejich tři ložnice, koupelna, prostorná kuchyně i obývací pokoj s verandou téměř zejí prázdnotou.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]