Prádlo uschne rychle i během deštivých a chladných dnů. Pomoc nabízí i obyčejný ručník

Fotografie: Freepik

Jakmile se venkovní počasí zhorší natolik, že není možné nechávat vyprané prádlo uschnout venku, nezbývá, než ho přesunout dovnitř. Zefektivnit celý proces pomůže tento trik.

Nejjednodušší a nejúčinnější způsob, jak nechat vyprané věci uschnout, je rozvěsit je na venkovní sušák a nechat čerstvý vzduch a sluníčko, aby se o celou práci postarali za vás. Ke konci podzimu však slunných dnů ubývá, a naopak roste množství vlhkosti, která prádlu nijak neprospívá. Naštěstí podle webu Deccoria existuje jednoduchý trik, jak si s tímto problémem poradit.

Vyhněte se zápachu

Při sušení prádla se do vzduchu vypařuje všechna vlhkost v něm obsažená, která může způsobovat nepříjemný zápach, jak jsme psali již dříve v článku na BydlímeÚtulně. Pokud je jí opravdu mnoho, ulpívá často na stěnách a jiných předmětech, kde vede ke vzniku plísní. Abyste tomuto předešli, musíte pravidelně větrat a vzduch v místnosti vyměňovat.

Změňte způsob věšení prádla

Tato drobná změna urychlí proces schnutí mokrého oblečení, a navíc předejde vzniku nepříjemného zatuchlého zápachu. Stačí jednoduše prádlo věšet na jednotlivé příčky sušáku kolmo, což jsme doporučovali již v dřívějším článku na Bydlíme-Útulně. Tímto způsobem se vám na sušák vleze i více věcí, mezi nimiž bude lépe proudit vzduch.

Jak si usnadnit schnutí prádla

Jediné, co k tomuto triku budete podle webu TheGuardian potřebovat, je obyčejný suchý ručník. S jeho pomocí přeměníte svou pračku na účinnou sušičku, která vám výrazně zkrátí dobu schnutí prádla. Stačí pak jen pár minut pracího cyklu navíc a prádlo vám i v domácích podmínkách bude schnout mnohem rychleji a lépe. Kromě ušetřeného času předejdete řadě problémů.

Efektivnější a levnější než prací prášek: Jedná se o nastrouhané mýdlo smíchané s jedlou sodou

sušení prádla
Fotografie: MTO / Public domain

Celé tajemství spočívá v tom, že prádlo ihned po skončení pracího programu nevytáhnete z pračky, ale naopak k němu přidáte jeden suchý ručník. Ideální je co největší a nejtlustší, co dobře saje. Pračku spusťte na program odstřeďování s co největšími otáčkami. Prádlo bude výrazně sušší a uschne vám mnohem rychleji.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]