Matka pro sebe a svou dceru postavila malý domek, který elegantně vybavila podle své bujné fantazie

Fotografie: Nanda Sluijsmans / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Interiér tiny house na Novém Zélandu má unikátní design. Díky důmyslné hře s perspektivou totiž působí mnohem větší, než je.

Žena postavila dokonalý tiny house pro sebe a svou dceru. Při jeho návrhu myslela i na budoucnost a nezapomněla ho vybavit tak, aby byl připraven i na případně se rozrůstající rodinu. Domek vypadá jako oáza v zapomenutém kousku ráje.

Perfektní domek na několikátý pokus

Cvičení dělá mistra. Pravdivost tohoto tvrzení lze jednoznačně vidět u Shaye doma, neboť práci, kterou odvedla na svém minidomku je naprosto fenomenální. Vzhledem k tomu, že to byl již několikátý tiny house, který pro sebe Shaye zařizovala, měla o něm naprosto jasnou představu. Jistou roli v tom sehrálo také to, že po předchozích zkušenostech se Shaye začala navrhováním minidomků živit.

Za unikátním vzhledem jejího tiny house stojí především mistrná hra s detaily, které prostor významně opticky zvětšují. Dle názoru Shaye lidská mysl umocňuje pocit potřeby velkého prostoru, ale člověk jako takový vlastně tolik životního prostoru nepotřebuje. Dalším faktorem je velké množství rostlin, jež Shaye pěstuje. Nad verandou tak lze obdivovat zelenou střechu, kterou je vidět z prvního patra, a přímo uvnitř domku je i živá rostlinná stěna.

Skvělá práce s detaily

Do tiny house se vchází přes zastřešenou terasu. Velké prosklené dveře lze otevřít dokořán, a smazat tak pomyslnou hranici mezi obývacím pokojem uvnitř a prostornou zahradou venku. Dveře zároveň slouží jako místo pro promítací plátno. Napravo od tohoto bodu se v rámci interiéru nachází kuchyně ve tvaru písmene U, vykazující skvělou práci s masivním dřevem. Kuchyně je vybavena standardními spotřebiči.

Domov důchodců zněl pro čtveřici starých přátel nepřijatelně. Vybudovali si tak vlastní chatovou osadu

Jakýsi předěl mezi centrálním prostorem minidomku a jeho „přístavbou“ tvoří schody do prvního patra. Ty ústí na úzkou lávku spojující ložnici s šatními skříněmi a dětský pokoj se sníženým stropem. Poslední část tiny house se dělí na dvě místnosti. V jedné se nachází pomyslná pracovna, kterou lze ale využívat i jako hostitelský pokoj. Posledním pokojem je koupelna disponující rovnou dvěma umyvadly, sprchovým koutem a WC ukrytým v zasouvacím systému.

Zdroj: Sia Magazin

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]