Domek i přes menší velikost nabízí plnohodnotné zázemí. Klíčem je praktický a elegantní interiér

Fotografie: daryl_mitchell / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Manželský pár staví tiny houses na objednávku. Žena do nich přidává originálně pojatý nábytek, který šetří spoustu místa.

Žena z Aljašky představila svůj tvůrčí projekt. Do malého domku o délce více jak 7 metrů a šířce 2,5 metru nainstalovala mnoho chytrých řešení. Uspořené místo pak ponechala volné, čímž vytvořila krásný vzdušný koncept interiéru.

DIY nábytek, tedy „udělej si sám“

Aljaška – země divoké přírody, polární záře a houževnatých lidí. A také země s nedostatkem hezkého nábytku. Alespoň podle vkusu Any White. Ta si tak vzala do ruky pilu, vrtačku a hřebíky a začala vytvářet svůj vlastní, jak uvádí na svém webu Ana-White. Nicméně v určitý čas dospěla k tomu, že by se chtěla někam posunout a vyzkoušet něco složitějšího než jen nábytek. Tak zkusila tiny house.

Do stavby malých domků se Ana pouští společně se svým manželem. Na základě požadavků od klienta se snaží vystavět vyhovující bydlení. Nutno podotknout, že se přitom potýká i s náročnými podmínkami své domoviny. Nízké teploty totiž vyžadují, aby veškeré technické vybavení bylo umístěné uvnitř malého domku. Ana je ale velmi kreativní a i s tím si dokáže poradit.

Malý domek naditý nápady

Pro MyPositiveOutlooks představila hotový tiny house v rustikálním stylu. Domek je plný neuvěřitelných nápadů, které ušetřily spoustu místa. Uprostřed domečku tak je prázdný otevřený prostor, který může sloužit třeba ke cvičení. I přes toto místo je ale v domku veškeré potřebné vybavení a zázemí včetně koupelny, kuchyně, obývacího pokoje a postele. Všechno se vešlo hlavně díky tomu, že Aně se povedlo každému kousku nábytku vtisknout více než jeden účel.

Hobití domek

Manželé si postavili elegantní hobití domek s nízkými náklady. Využili i kameny, hlínu a slámu

Prostor s pohovkou, nacházející se pod postelí, která může sjet dolů po kolejnicích, má účely hned tři. Kromě posezení slouží i ke skladování věcí, a když se přidá schůdek od kuchyně, vznikne postel pro hosta. Více upotřebení mají i kávové stolky. Lze je použít i jako schůdek k posteli, na sezení nebo uložení předmětů. Ana do malého prostoru rafinovaně schovala i pračku či skříň na oblečení. Lidé z Aljašky umí být opravdu vynalézaví, jak dokládá i článek na BydlímeÚtulně o leteckém instruktorovi, který přetvořil na bydlení letadlo.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]