Pětičlenná rodina využila vyřazené lodní kontejnery jako svůj nový domov. Vyhráli si zejména s interiérem

Fotografie: Depositphotos

Že tiny house není vhodným bydlením pro rodinu? Ale kdeže. Tito manželé se třemi dětmi jsou důkazem, že i pro takto početnou rodinu tiny house funguje.

K čemu je vlastnictví obrovského domu, když se v něm cítíte jako vězni? Pětičlenná rodina se rozhodla změnit své stávající bydlení a jít do menšího. O hodně menšího. Dům s pěti ložnicemi vyměnila za dva lodní kontejnery o necelých osmi metrech čtverečních obytné plochy. Jako rodina jsou si blíže a bydlení si nemohou vynachválit.

Když „americký sen“ není váš sen

Manželé Matt a Ilse se i se svými třemi dětmi rozhodli uskromnit a přestěhovat se do menšího. Hlavním důvodem pro tento krok bylo, že se ve stávajícím bydlení necítili šťastní. Aby kromě toho udělali také něco pro společnost, rozhodli se dát nový účel dvěma vyřazeným lodním kontejnerům. Usadili je šikmo za sebe a propojili, aby vytvořili dostatek prostoru. Celá přestavba včetně nákupu kontejnerů je vyšla přibližně na dva miliony korun.

Jejich dům je do určité míry nezávislý. Starají se o to především solární panely na střeše, kterých je v součtu osmnáct. Rodina tak má dostatek energie na všechny své aktivity. Samozřejmostí je potom sběr dešťové vody k dalšímu využití, kompostovatelná toaleta a kamna na pevná paliva. Matt si jako inženýr poradil se svařením konstrukcí i izolací obou kontejnerů.

Působivě zařízený interiér

Rodina původně bydlela úplně jinak. Manželé se s každým dalším dítětem stěhovali do většího domu, až nakonec skončili v domě s pěti ložnicemi, třemi koupelnami, bazénem a tenisovým kurtem. Na prahu takto obří nemovitosti ale zjistili, že namísto toho, aby oni vlastnili bydlení, jejich dům vlastní je. A tak došlo na rozhodnutí přestěhovat se do minidomku, kde by si rodina mohla být blíž.

Dům na stromě aneb splnění dětských snů: Netradiční bydlení nabízí i soukromé lázně a gril

Tiny house této rodiny tvoří vstupní chodba s prádelnou a úložným systémem. Navazuje velký otevřený prostor lemovaný na jedné straně kuchyňskou linkou. Prostor je vyplněn luxusní královsky modrou sedačkou na nožičkách. Zákoutí po stranách této místnosti ukrývají jídelní kout, jeden dětský pokoj a koupelnu. Manželé mají ložnici pod střechou zpřístupněnou schodištěm.

Zdroj: Living Big in a Tiny House

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]