Velký dům a hypotéku po svatbě vyměnili za útulný minidomeček. Jeho interiér je praktický i elegantní

Fotografie: Cavajunky / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Mladí manželé si krátce po svatbě pořídili velký dům a s ním také velký dluh. Proto se rozhodli vše změnit a přestěhovat se do tiny house.

Svatba, stěhování, první společné bydlení. Významné změny, díky kterým člověk občas zjistí, co vlastně v životě chce. Mladí manželé si uvědomili, že jim bydlení ve velkém domě nepřináší radost, a proto se rozhodli pro diametrálně odlišné bydlení. A nakonec i práci.

Nové bydlení i práce – ruku v ruce

Cera a Oliver jsou mladí manželé, žijící v kanadské provincii Britská Kolumbie. Krátce po svatbě se přestěhovali do prvního společného domu. Nicméně brzy zjistili, že i když se jim jejich bydlení líbí, zátěž a povinnosti, které s sebou nese, už tolik ne. Oba museli hodně pracovat, aby zvládali splácet účty a hypotéku, přičemž se často míjeli. Kromě času na sebe jim následně začal scházet i volný čas na turistiku a lezení po skalách.

Společně se tedy odhodlali ke kroku do neznáma a svůj dům prodali. Za utržené peníze si vlastníma rukama postavili tiny house. Ten je vyšel na 1,3 milionu korun. A navrhování i samotná stavba se jim zalíbily natolik, že oba skončili ve své předchozí práci a za peníze, které jim zbyly z prodeje domu, si založili firmu na stavbu minidomků. Díky těmto změnám jsou nyní spokojení, mají čas jeden na druhého i společného pejska.

Zmenšenina původního domu

Domek je dlouhý přibližně 7 metrů, má 2,5 metru na šířku a asi 4 metry na výšku. Protože se manželům jejich původní dům líbil, mnoho prvků z něj přenesli i na svůj minidomek. Má tak zajímavou šedou fasádu tvořenou panely a různě tvarovaná okna, kterých má v součtu rovných patnáct. Výhled z obývacího pokoje, jenž je od vstupu nalevo, tak vypadá opravdu ohromně. Okna jsou v něm totiž kolem dokola.

Mladá žena žije na pouhých 8 m². V malém bytě si však užívá útulnost i nízké náklady

Manželé zde dále mají menší kuchyni, dostačující pro jejich potřeby. Cera si libuje, že při vaření může sledovat i televizi, kterou lze od pohovky odklonit různými směry. Souběžně s kuchyňskou linkou je při druhé straně minidomku schodiště, pod nějž se vešla lednice, pračka a skříně na oblečení. Poslední místností v přízemí je koupelna s luxusní vanou na nožičkách. V patře pak mají manželé postel.

Zdroj: Sia Magazin

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]