Důchodce se zamiloval do malého svépomocí postaveného domova na kolech. Vykopal si i vlastní studnu

Fotografie: Depositphotos

Hodně lidí dnes přemýšlí o tom, jak půjde do penze. Někteří chtějí tento čas prožívat v luxusu, takže investují dost prostředků jako základ budoucích snů.

Jiní myslí na spoustu cestování a zaplnění pasu razítky z celnic po celém světě. Pak je tu ještě skupinka lidí, kteří chtějí jen kus půdy, postavit si vlastní malý domek a žít v něm pak v klidu a pohodlí. Přesně takovým člověkem je Patrick Miller. Přestěhoval se z Kalifornie do Washingtonu poté, co odešel do penze z vlastní firmy. Po celou dobu si s sebou ale táhl domeček jako šnek. Ano, malinký domek na kolech. Jak to vypadá uvnitř ukázal sám na videu.

Daleko od civilizace

Celá konstrukce či stavba má na délku 5,4 metru, na šířku má 2,5 metru a vysoká je asi 4 metry. Patrick tento domek dle vlastních slov koupil od Tumbleweed. Navzdory velikosti ale trvalo nějakou dobu, než měl majitelem vytouženou podobu. Celé úpravy se podle HomeHacks protáhly na dekádu. Nešlo však o to, že by byl domek uvnitř i zvenku nějak komplikovaný. Podle Patricka hrálo roli hlavně balancování mezi úpravami domu a vedením samotné firmy.

Byly tak týdny i celé měsíce, kdy na tento projekt vůbec nesáhl. A ve dnech, kdy se k tomu dostal, se celý proces úprav a přestavby stal výbornou terapií. Po odchodu do penze se tak přestěhoval na 5 akrů. Ovšem život v příbytku mimo sítě s sebou nese své vlastní problémy. O rostoucí kultuře minidomku už jsme na Bydlíme Útulně psali. V první řadě je pozemek několik kilometrů od nejbližších elektrických rozvodů.

Jednodušší, než očekával

Z toho plyne, že Patrick musel postavit zdroj, který by byl efektivní a současně i spolehlivý. Vykopal také studnu na vodu včetně odpadového systému. Ačkoli vypadá domek velmi malý (a je), tak má uvnitř i venku veškeré podstatné vybavení. Je v něm ložnice i dobře vybavená kuchyně. Patrick připustil, že život uvnitř takového domku je mnohem snazší, než se zdá a než si on sám myslel. Je to snadná cesta, když se nebojíte nových věcí. Žije tu i s huskym Barleym.

Za pouhých 16 000 Kč koupili dům v dezolátním stavu. Svépomocí ho přestavují na svůj vysněný domov

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]