Mladá žena žije na pouhých 8 m². V malém bytě si však užívá útulnost i nízké náklady

Fotografie: Depositphotos

Bydlení ve velkoměstě se shání velmi těžko a často představuje velkou finanční zátěž. Emma, která bydlí v Tokiu, tento problém vyřešila kreativně.

Emminým snem vždy bylo bydlet v Japonsku, a tak neváhala a odstěhovala se ze své rodné Austrálie přímo do hlavního města tohoto státu. Bydlení, které si našla, jí umožňuje (i přes své rozměry) plnohodnotně bydlet a žít svůj sen.

Pronájem nedaleko centra Tokia

Mladá youtuberka je původem z Austrálie, nicméně jejím snem bylo bydlet v Japonsku. Když se do Tokia přestěhovala, hledala zde nějaké vhodné bydlení. Z tržní nabídky ji ale nic nezaujalo, především jí vadilo, že většina bytů byla koncipována horizontálně. Postel tak často byla hned vedle kuchyně a dva kroky od koupelny. Její stávající bydlení o dvou úrovních je tak výjimkou.

Bydlení v Japonsku je obecně spíše menšího charakteru. I na zdejší poměry je ale Emmin podnájem miniaturní, neboť se rozkládá na pouhých 8 m2. Nachází se na okraji Tokia a je z něj dobrá dostupnost přímo do centra této metropole. Emma za něj měsíčně platí 14 000 Kč. Určitou výzvu pro mladou ženu představovalo to, že byt získala plně zařízený, nemohla si tak do něj pořídit vlastní nábytek. Rovněž uvnitř neměla povoleno dělat žádné změny. I přes tento handicap se Emma pokusila z bytu udělat svůj domov.

Byt s veškerým vybavením

Bezprostředně za dveřmi má Emma prostor na boty, který kromě botníku zahrnuje také genkan, kde se v Japonsku tradičně nechává obuv. Byt je velmi úzký, Emma nemůže ani plně upažit, protože se hned dotýká zdí, a proto na pravé straně bytu zachovala uličku. Po levé následuje za botníkem skříňka na věci, na které stojí mikrovlnka, a pak následuje pracovní koutek s výhledem směrem k balkonu. Ano, Emmin minibyt má dokonce vlastní balkón.

Žena zbožňuje svůj malý byt o výměře 7 m². O bydlení byl prý kvůli lokaci nesmírný zájem

Ústřední prostor dále zahrnuje malou kuchyňku s dřezem a varnou deskou. Místo na krájení si Emma musí vytvořit z prkénka položeného přes dřez. Odděleně od místnosti je koupelna. Emma tu má sprchu a umyvadlo, jež důmyslně slouží i pro schování toalety. V bytě zbývá prostor už jen na strmější schůdky vedoucí do podkrovního prostoru. Zde je postel s menším odkládacím prostorem.

Zdroj: GillyBerlin

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]