Tmavé barvy v interiéru jsou luxusní, elegantní a velmi žádané

Lidé, kterým se přezdívá noční sovy, budou nejspíš tmavou barvu v interiéru zbožňovat. Není pravdou, že tmavé barvy interiér zmenší, utlučou a nebudete se v nich cítit dobře. Správné rozvržení spolu s dostatkem denního světla a jasným minimalizmem, nabídne takový prostor eleganci, luxus a osvěžení. Zařídit tmavý interiér může být docela obtížný úkol. Poradíme, jak se s tím poprat.

Denní světlo

Tmavé barvy dobře fungují v široce otevřených interiérech. Velké místnosti s dostatkem oken umožňují, aby interiérem procházelo potřebné množství světla, zatímco malé prostory bez oken mohou působit stísněně.

Nástěnné umění

Umístěte na tmavou stěnu nějaké barevné umělecké dílo, které okamžitě místnost rozzáří. Na tmavé zdi nezapomeňte umístit i několik nástěnných lamp, které dodají uměleckému dílu ještě větší hloubku.

Nástěnné lampy dokáží přímo divy i bez přítomnosti barevného umění. Nepřímé osvětlení přidává totiž další vrstvu estetičnosti a vrhá zajímavé světelné přechody přes tmavé stěny. Tudíž mnohdy stačí i rafinovaně rozmístěné nástěnné lampy, které vytvoří zajímavé nasvícení stěn.

Metalické prvky

Není nic lepšího, než několik metalických prvků, které přinesou do místnosti jas. Může to být zajímavý lustr, stojací lampa, ale i zlaté či měděné nožky u stolu, úchytky, bronzové nádobí v kuchyni s tmavými stěnami a nábytkem. Měděné, zlaté a bronzové prvky dodají prostoru na útulnosti.

Jasnější nábytek

Pokud se vám líbí černé stěny, ale nechcete, aby interiér působil příliš ponurým dojmem, vyberte si světlejší nábytek a doplňky, díky kterým místnost rozjasníte. Do tmavých interiérů se hodí moderní minimalistický styl, proto se držte tohoto směru. K tmavé barvě jsou bezva bílé akcenty. Nemusí se však nutně jednat o bílou, může to být i jiná světlá barva.

Reflexní povrchy

Reflexní povrchy odrážejí přirozené světlo a osvětlují místnost. Pokud se tedy rozhodnete pro tmavé a matné stěny, kombinujte s nábytkem, který má reflexní povrch, díky tomu není nutné začlenit do interiéru i další barvy. Ne každý má barevnost rád.

Fotografie: Home-designing, Luxxu