Toustovač bude vždy zářit novotou. Efektivní fígl zachytí tekoucí sýr i další nečistoty. Ocení ho každý milovník toustů

Fotografie: Depositphotos

Tousty miluje snad každý, protože je to to nejjednodušší a nejrychlejší jídlo, avšak čištění toustovače potom může být fuška. Existuje ale snadný způsob, jak ho udržet čistý.

Všichni znáte chvíle, kdy prostě nestíháte a potřebujete si udělat to nejrychlejší možné jídlo, kterým se zároveň zasytíte. Nejčastější volbou jsou právě tousty. Jsou rychlé, nenáročné a můžete si do nich přidat cokoliv podle svých preferencí a chuti. Úklid toustovače potom ale zabere více času, než máte, a to obzvlášť pokud preferujete tousty s pořádnou náloží sýra. Sýr má tendenci z toustů vytékat a když se přilepí na toustovač, často není jiná možnost než ho seškrábnout.

Trik, jak na čistý toustovač

Než se rozhodnete trik vyzkoušet, je zapotřebí toustovač pořádně vydezinfikovat a vyčistit od zbytků jídla, které jste v něm dělali. Samozřejmě byste to měli dělat pravidelně ihned po použití, avšak je pochopitelné, že se nikomu moc nechce ho drhnout. Pokud to neděláte šetrně, existuje i riziko, že toustovač výrazně poškrábete a poškodíte a dost možná budete muset po čase přemýšlet nad nákupem nového přístroje.

Díky tomuto chytrému triku se ale můžete čištění toustovače doslova zbavit a můžete ho použít, kolikrát se vám zachce. Budete potřebovat pouze obyčejný pečicí papír. Odstřihněte buď dva menší kusy nebo jeden dlouhý kus pečicího papíru a položte ho tak, aby jídlo v toustovači bylo v kompletním obložení pečicího papíru. Potom stačí toustovač zavřít a počkat, až se jídlo udělá. Nemusíte se obávat, pokud vám budou kusy pečicího papíru trčet ven z toustovače, je to ještě lepší, protože máte jistotu, že opravdu nic nevyteče.

Jak toustovač vyčistit

Existuje mnoho způsobů, jak toustovač vyčistit od zaschlých a mastných skvrn a zbytků jídla. Pokud jde o skvrny na toustovači, můžete je odstranit následujícím způsobem. Odpojte spotřebič a dokud je ještě horký, vložte do něj dva mokré listy pečicího papíru. Toustovač zavřete a nechte vlhký papír vytvořit páru, která změkčí zbytky jídla. O několik minut později toustovač otevřete, odstraňte použitý papír a pomocí nového, suchého papíru odstraňte zbytek.

Fotografie: Pixabay

Vnitřek toustovače lze vyčistit i za pomoci kartáčku na zuby. Nejprve se zbavte drobků ležících uvnitř. Poté umístěte toustovač na papírovou utěrku nebo hadřík. Pomocí suchého zubního kartáčku odstraňte zbývající drobky, nejlépe provádějte pohyby shora dolů. Štětec pak lehce ponořte do vody. Připečené zbytky chleba sejměte z topných těles. Toustovač otřete a nechte ho zcela vyschnout. Papírový ručník, který obsahuje zbytky nečistot, jež byly smeteny z vnitřku zařízení, vyhoďte – a máte hotovo.

Zdroj: Athensmagazine

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]