Toužíte po minimalisticky zařízené domácnosti? Pak se zbavte těchto 12 věcí

Většina z nás touží po uklízeném a více zorganizovaném bytě/domě. I ten nejlepší záměr však může narazit na překážky, protože přemýšlíme, čeho se zbavit a co si ještě pro jistotu ponechat. Co kdyby náhodou

Bohužel, pokud toužíte po skutečně zorganizovaném bydlení, kde máte o všem přehled, znamená to, že je potřeba zbavit se zbytečností. V některých případech není prostor pro kompromisy a musíme se zkrátka rozhodnout, čeho se jednou pro vždy zbavit. Abychom vám to usnadnili, přinášíme seznam věcí, které lidé nejčastěji skladují ve svých domovech. Jsou to právě ty věci, kterých je potřeba se zbavit, abyste docílili minimalistické domácnosti. Vyčistíte tím prostor a nakonec zjistíte, že se v takovém interiéru cítíte mnohem lépe.

Staré mobilní telefony a nabíječky

Máte doma 10 starých nabíječek a navíc i mobilní telefony, které již nepoužíváte? Pokud nejsou funkční, pryč s nimi. Jestliže funkční jsou, můžete je prodat nebo darovat. Jestliže nehodláte telefony a nabíječky sbírat, jako vášnivý sběratel, pak se jich zbavte.

Zastaralá elektronika

Tady platí totéž, co u mobilních telefonů. Nejste-li fanoušek retro a nehodláte si starou elektroniku ponechat z konkrétních důvodů, pak ji prodejte, darujte anebo rozeberte a použijte co se dá, zbytek zkrátka vyhoďte. Případně odneste tyto věci z vašeho domova do kůlny, garáže apod. Dokud nebudete umět říci zbytečnostem sbohem, budete s nimi žít na jedné hromadě a organizovanosti se nedočkáte.

Časopisy

Některé časopisy si lidé nechávají, protože jsou pro ně inspirativní, nacházejí se v nich třeba recepty nebo střihy. Ovšem jsou časopisy a katalogy, které doma pouze zabírají místo. Roztřiďte je a s některými se navždy rozlučte. Papír můžete i recyklovat.

Staré výpisy a dokumenty

Dnes se většina výpisů z účtů a jiné dokumenty dají dohledat elektronicky. Přesto má doma hodně lidí dokumenty v papírové podobě. To je celkem v pořádku, jsou-li to dokumenty důležité a organizovaně seřazené, popsané. Pokud vlastníte plné šuplíky „nějakých“ papírů a máte v dokumentech chaos, nastal čas na inventuru. Roztřiďte je, popište a důležité uložte do boxů, šanonů apod. Ty nedůležité zničte a zbavte se jich.

Nepoužívané zbytečnosti

Máte doma uložené 8 let staré kolečkové brusle a dávno na nich nejezdíte a ani s tím nehodláte začít? Tak na co ještě čekáte? Proč už je neprodáte? Mimo kolečkových bruslí, které pamatují ještě krále Klacka I. to mohou být i další podobné věci. Popřemýšlejte o tom, co vše a jak dlouho máte, zda to budete používat anebo bude lepší se s nimi rozloučit.

Další věci, kterých je potřeba se zbavit

  • Staré oblečení

  • Stará a nenošená obuv

  • Vysloužilé hračky

  • Nechtěné/nevhodné dary

  • Staré ručníky, povlečení, ubrusy

  • Staré a nepoužívané kabelky, peněženky, tašky

  • Nepoužívané nádobí: talíře, skleničky, kastroly, staré mixéry, kávovary atd.

Obrázky: sitehouse