Úchvatná vila vznikla z kovových kontejnerů. I milionáři by mohli závidět

Velké kovové kontejnery byly původně určeny pro přepravu zboží, ať již prostřednictvím kamionů, vlaků či lodí. V několika posledních letech ale kontejnery pronikají i do další oblasti, pro některé možná trochu překvapivé, do architektury. Staví se z nich větší či menší domy, chaty i vily.

Vzhledem ke své finanční nenáročnosti a širokému spektru možností, které z architektonického hlediska přinášejí, se tak stávají konkurencí pro nákladné domy z klasických stavebních materiálů. Výsledkem kontejnerové architektury tak může být například nádherná vila s názvem Villa Pond, kterou najdete na okraji Hanoje ve Vietnamu.

Mnoho možností, rozmanitost a jedinečnost stavby

Domy postavené z přepravních kontejnerů s sebou přinášejí mnoho výhod, mezi nejčastěji uváděné patří jejich finanční dostupnost, ekologičnost a kompaktnost. Existují statistiky, které porovnávají nákladnost různých staveb, a z nich vyplývá, že stavba domu postaveného z kontejnerů je v průměru o třicet procent levnější než stejně velká nemovitost postavená obvyklým způsobem.

Další předností kontejnerů jako stavebního materiálu je skutečnost, že nabízejí množství originálních architektonických a designových možností. Výsledkem tak může být zajímavá sofistikovaná stavba, která se svým stylem odlišuje od fádních městských domů.

Rozměry kontejnerů mají standardní šířku dva a půl metru, délku od šesti do čtrnácti metrů a výšku nejčastěji mezi dvěma a půl a třemi metry. Jednotlivé kontejnery lze zajímavě spojit a vytvořit prostorově jedinečně řešený dům s několika oddělenými patry i místnostmi, tak, jako tomu je i v případě Villa Pond.

Jedinečný a působivý exteriér i interiér

Villa Pond se skrývá v krásném borovém lese u jezera na okraji Hanoje a z dálky připomíná loď plovoucí na hladině. Velké průhledné skleněné prostory pomáhají maximalizovat prostor vily směrem do okolní přírody.

Zvenku je vila natřena světlými barvami, které v kombinaci s černými rámy oken a dveří domu dávají moderní a zároveň elegantní styl.

Interiéry vily působí moderně a jsou zařízené v praktickém minimalistickém stylu. V domě se nachází velký obývací pokoj s dech beroucím výhledem na jezero, kuchyně s jídelnou, dvě ložnice a koupelna. Dominantními barvami vnitřních prostor jsou rovněž bílá a černá.

Fotografie: Pond Villa

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]