Účinné metody mytí oken a podlah. Prach a špína nebudou mít šanci

Fotografie: Freepik

V každé domácnosti představuje mytí podlahy poměrně běžný a často se opakující úkol. O něco horší je to však s okny, která je potřeba jednou za čas opravdu důkladně umýt, což může být poměrně náročným úkolem. Existují však chytré a praktické triky, s jejichž pomocí oba úklidy zvládnete jednoduše, rychle a navíc s velkou efektivitou a dobře vypadajícím výsledkem.

Efektivní mytí oken

Pro krásná a čistá okna budete potřebovat jen několik málo ingrediencí. S jejich pomocí si ušetříte náročné drhnutí a výsledkem bude perfektně lesklé sklo. Připravte si tedy následující věci:

  • 5 až 6 litrů teplé vody
  • Zhruba polovina lžíce prostředku na mytí nádobí
  • 1 lžíce octa

Takovou směs důkladně promíchejte a máte připravenou základní suroviny pro perfektně umytá okna. K tomu si navíc vezměte vhodný hadřík a jemný suchý ručník nebo další hadřík pro otření.

Fotografie: Freepik

Hadřík namočte do připraveného roztoku a s jeho pomocí otřete okna. Následně proveďte otření a vyleštění dosucha s druhým hadříkem. Tento recept je navíc skvělý i pro mytí zrcadel, kde si však v závěru musíte dávat větší pozor na důkladné vyleštění povrchu.

Pro krásně umytou podlahu

Návod na mytí podlah pravděpodobně využijete častěji v porovnání s mytím oken. Zde budete potřebovat kbelík s teplou vodou, kam přidáte zhruba polovinu běžně doporučené dávky mycího prostředku na podlahy.

K tomu navíc přidejte zhruba 25 gramů obyčejného glycerinu. Směs opět důkladně promíchejte a připravte na vytření. Díky přídavky glycerinu budou podlahy krásně čisté, lesklé a příjemné na dotek. Zároveň vydrží déle krásně čisté.

Tento způsob mytí je vhodný v zásadě pro všechny druhy podlah, jako jsou vinylové, laminátové, dřevěné či PVC. Pravidelné používání této mycí směsi může pomoci s podpořením dlouhé životnosti podlahy. Snažte se tak vyčlenit si čas pro její umytí zhruba jednou za týden.

Do redakce Bydlimeutulne.cz jsem se přidala během svých studií a práce redaktorky mě tak nadchla, že jsem se rozhodla zůst... [Více o autorovi]