Velmi efektivní postup na čištění plísně ze spár v koupelně a dalších těžko přístupných míst

Fotografie: Depositphotos

Čištění podlahy a spár není právě nejoblíbenější činností pod sluncem. Chceme přitom ale krásně čistý povrch, po kterém se budeme denně procházet. Plísně jsou přitom hlavním problémem.

Čištění spár není pro nikoho příjemným úkolem, a dokonce ani nejrychlejší aktivitou. Přesto existují způsoby, jak tento úkol urychlit. Jak se účinně zbavit nečistit a plísně na spárách? Jaké přírodní prostředky můžete k tomuto účelu použít? Uvidíte, že nejde o nic náročného, pokud přesně víte, co použít a jak na to. Podívejme se na osvědčené způsoby, které používají ženy v domácnosti po celém světě. Jedná se přitom o velmi jednoduché metody ze základních surovin.

Proč se plíseň hromadí ve spárách?

Spáry jsou mimořádně příznivým prostředím pro hromadění nečistot a plísní bez ohledu na to, o jaké místnosti v domově mluvíme. V koupelně a na toaletě se to stává samozřejmě více, ale objevit se mohou kdekoli. Naštěstí, když nastane problém, můžete použít osvědčené domácí léky a prostředky, které obnoví krásný lesk spár a podlahy. Jednou z nejúčinnějších metod je jejich čištění směsí na bázi spolehlivých látek, tj. amoniaku a jedlé sody.

Domácí lék, který dokáže jedinečně bojovat proti plísním

Následující směs si dokonale poradí s plísní i špínou. Uvedené poměry jsou ½ šálku čpavku, ½ šálku jedlé sody a čtyři litry teplé vody. Všechny tyto přísady musí být pečlivě promíchány a nality do lahve s rozprašovačem.

Porci můžete pochopitelně zmenšit podle toho, kolik prostředku potřebujete. Poté naneste na spáry a očistěte měkkým hadříkem z mikrovlákna. Posledním prvkem postupu je důkladné a pečlivé opláchnutí celé podlahy tak, jak jste zvyklí.

Fotografie: Freepik

Velmi často se stává, že se forma objeví a dokonale se usadí mezi prostory dlaždic, tj. na spárách. Pak musíte sáhnout po mírně silnějších metodách, které obsahují bělidlo. Při jejich používání je však třeba dbát zvláštní opatrnosti, protože přípravky na bázi chloru mohou způsobit podráždění pokožky a trvalé poškození tkanin, kovů a dřeva.

Co dělat v případě jasné přítomnosti plísní?

K přípravě domácí směsi proti plísním potřebujete přísady, jako dvě sklenice bělidla, dvě sklenice teplé vody a jednu polévkovou lžíci mycího prostředku. Všechny tyto složky musí být smíchány a nality do lahve s rozprašovačem. Poté přípravek důkladně naneste na spáry, kde se objevila plíseň, a nechte ji asi 15 minut působit. Poté celý povrch opláchněte teplou vodou a osušte měkkým hadříkem. Pokud je plíseň těžké odstranit, je vhodné použít zředěné bělidlo.

Zdroj: Maids