Ucpaný odpad není nic příjemného. Vyřešte tento problém osvědčenými metodami

Každá domácnost se může čas od času potýkat s nepříjemným problémem, kterým je ucpaný odpad. Řešit by měl ucpaný odpad co nejdříve, aby nenapáchal ještě větší škody. Možností řešení je celá řada. Nejznámější a nejčastější je použití takzvaného Krtka, speciálního přípravku na bázi hydroxidu sodného, který si efektivně poradí s čímkoliv v odpadu. Co když ale takový produkt nemáte k dispozici?

Praktické tipy, které pomohou uvolnit ucpaný odpad

Některé vychytávky k uvolnění ucpaného odpadu doporučují i samotní instalatéři. Jak si tedy poradit?

  • Použijte obyčejný prací prášek: postačí nasypat do sifonu tři až pět lžic obyčejného pracího prášku a pak pustit teplou vodu. Zalít prášek je možné i vodou převařenou. Nechte prostředek působit alespoň dvacet minut. Pokud metoda nezabere hned, nechte prášek na praní působit přes noc.
  • Ocet a jedlá soda: velmi tradiční metoda, dá se říct vycházející z babičkovských rad je použití jedlé sody a octa. Jednoduše sodu nasypete do sifonu, zalijete šálkem klasického octa a přelijete vroucí vodou. Několikrát opakujte pro intenzivnější efekt.

  • Kuchyňská sůl: tu pouze nasypete do odpadu, necháte asi šedesát minut působit a následně přelijete převařenou vodou. Tato metoda by měla také zabrat.
  • Pomůže i kypřící prášek a ocet: což je velice podobná metoda, jako s jedlou sodou.

Možností je i pravidelné pumpování zvonem, po přelití jedním z výše zmíněných roztoků.

Co dělat, když nic nepomáhá

V případě, že vyzkoušíte všechny uvedené metody, včetně té chemické a odpad je stále ucpaný, jedná se s největší pravděpodobností o větší problém, který již musí řešit odborník. Zavolejte tedy co nejdříve instalatéra. Ten pomocí speciální pružiny odpad protáhne. Aby případně opět nedošlo k ucpání odpadu, počínejte si preventivně. Používejte do sifonu ochranná sítka a do kanalizace nevylévejte mastnotu z pánví.

Fotografie: Freepik

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]