Unikátní tipy, jak uklidit domácnost a neztratit kvůli tomu celý den

Když je v plánu úklid vašeho domova, jistě chcete, abyste měli vše hotové co nejrychleji a co nejdokonaleji. Dají si oba dva tyto požadavky spojit v jeden? Ano, dají. A není to nic složitého, pokud dobře a přesně víte, jak na to. Najednou zjistíte, že úklid přece jenom není až tak složitý, jak se může na první pohled zdát.

Použijte limonádu

Jako první si ukážeme trik se známou limonádou, kterou je Coca-Cola. Místo jejího vypití ji raději nalijte do záchodu. Nechte ji působit minimálně přes noc a poté spláchněte a toaletu dočistěte. Budete zírat, jak odstraní všechny nečistoty a usazeniny.

Zkuste jedlou sodu

Nehodí se jenom na pečení, nebo na pálení žáhy. Jedlá soda, smíchaná s citronovou šťávou vytvoří unikátní pastu, která se skvěle hodí hlavně na čištění spár. A je jedno, zda je to dlažba ve vaší chodbě, nebo se jedná o obklady ve vaší koupelně.

Jedlá soda však najde uplatnění i jinde. Pokud ji smícháte s běžnou vodou a vytvoříte z ní pastu, tak vám může posloužit jako skvělý univerzální čistič. Třeba i na celou řadu povrchů ve vaší kuchyni. S jedlou sodou se dá ale i dobře vyčistit ucpaný odpad, pokud ji do něj nasypete a zalijete trochou octa.

Nebojte se octa

Ten se hodí jak na ucpaný odpad, tak se hodí i ve chvílích, kdy vás trápí vodní kámen. To může být ve vašich rychlovarných konvicích, mlže tomu tak být ve vašem dřezu, ale i na vašich bateriích a sifonech. Všude tam použijte horký ocet a vodní kámen bude minulostí.

Co takhle vlasový kondicionér?

Na co se hodí ten, kromě vašich vlasů? Není to přímo úklid, ale je to něco, co s ním přímo souvisí. Jde o praní. Pokud vám dojde aviváž, vyrobte si domácí. Jsou k tomu potřeba 3 díly octa, 2 díly kondicionéru a 6 dílů vody. Vše smíchejte a použijte na jednu várku asi 2 polévkové lžíce.

Pomůže i prací prášek

Že se hodí při praní, to samozřejmě víte. Použít se však dá také na čištění čalounění. Tedy vašeho gauče. Na jeden litr vody použijte 6 lžic prášku, připravte směs a tou váš gauč čistěte. Uvidíte, že poté bude doslova zářit novotou.

Fotografie: Pixabay