Ucpaný odpad od záchodu lze vyřešit i bez návštěvy drahého instalatéra. Použijte doma dostupné suroviny

Fotografie: Freepik

V domácnosti se poměrně snadno přihodí nepříjemnosti, mezi které může patřit také ucpaná toaleta. Příčin může být více a záleží také na tlaku vody a stavu a stáří trubek. Pokud však k ucpání dojde, nevěšte hlavu, protože existují způsoby, jak tento problém odstranit.

Není nad prevenci

U každého problému je samozřejmě nejlepší, když vůbec nenastane, Abyste ucpání toalety co nejvíce předešli, neměli byste nikdy naráz splachovat velké množství toaletního papíru. Pokud ho spotřebujete více, splachujte ho postupně, to je určitě šetrnější a zabráníte tak právě nechtěnému ucpání mísy.

Důležité je dodržovat pravidlo, že do mísy byste ideálně neměli splachovat jiné předměty než toaletní papír. Pozor si dejte také na vlhčené ubrousky, protože ty se někdy nerozloží tak snadno jako vlhčený toaletní papír, a mohou způsobit ucpání nejen doma, ale také na cestách, kde je lidé používají ještě častěji.

Do toalety rovněž samozřejmě nepatří ani dámské hygienické vložky. Pokud máte doma malé děti, veďte je k tomu, aby do záchodové mísy nic neházely.

Síla jedlé sody a octa

Na tuto čisticí metodu si připravte:

  • 100 ml octu
  • 250 g jedlé sody, a
  • 2,5 l horké vody.
Fotografie: Pixabay

Postup je jednoduchý a překvapivě účinný. Nejprve zahřejte v hrnci ocet. Poté nasypete do mísy jedlou sodu a na ni hned nalijte horký ocet. Mísu přiklopte víkem a nechejte účinné látky působit alespoň po dobu 30 minut.

Po uplynutí této doby nalejte do mísy 2,5 litru vody, která má být horká, ale nikoliv vařící! Vodu nalévejte pomalu. Horká voda zvýší účinek směsi octa a jedlé sody zejména v potrubí. Pokud první pokus nepřinesl úplné pročištění odtoku, zopakujte ho.

Zázrak zvaný epsomská sůl

V angloamerickém světe je epsomská sůl velice populární a k dostání je i u nás. Jedná se primárně o minerální sůl určenou pro koupele a lázně a její největší předností je vysoký obsah přírodního síranu a hořčíku. Když si ji přidáte do koupele, krásně vám uvolní unavené svaly.

Co je ale zajímavé, je skutečnost, že se tato sůl osvědčila právě i pro uvolňování ucpaných odtoků. Nasypejte ji v potřebném množství do mísy a nechejte ji působit. Poté stačí toaletu spláchnout.

Mechanické metody

K odstranění ucpání toalety můžete samozřejmě použít také zvon, který je uzpůsoben tak, že pomocí tlaku může skutečně váš problém vyřešit. K uvolnění odtoku můžete vyzkoušet také drátěný věšák, jehož konec můžete obalit izolepou, abyste nepoškodili povrch záchodové mísy.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]