Ucpaný odpad snadno vyčistíte díky dvěma ingrediencím z kuchyně

Znáte to, dopřát si dlouhou relaxační sprchu po dlouhém dni je jedna z nejpříjemnějších forem, jak znovu získat energii. Bohužel, ucpaný odpad vše zhatí. A to zvláště pokud máte dlouhé vlasy a v odtoku sprchy nemáte umístěné speciální sítko, může vás dříve nebo později potrápit ucpaný odtok.

Kromě vlasů se ale v odtoku samozřejmě usazují i jiné nečistoty a zbytky mýdel. Dříve nebo později tak neodtékající odtok překvapí každého. Naštěstí existuje poměrně jednoduché způsoby, jak si s ucpaným odtokem poradit.

Vyčištění pomocí horké vody

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak ucpaný odpad vyčistit, představuje nalití několika málo litrů horké vody do odpadu. Horká voda pomáhá rozpustit usazené tuky a nečistoty, které způsobují ucpání. Tento způsob je vhodný především na mírně znečištěné neodtékající odpady.

Jedlá soda a ocet

Generacemi prověřenou metodou, jak se problému s ucpaným odpadem zbavit, představuje použití jedlé sody a octa. Jejich kombinace si dokáže poradit i s těmi nejodolnějšími usazeninami a nečistotami.

Stačí smíchat třetinu šálku jedlé sody s třetinou šálku octa a nalít jejich směs do odpadu. Následně dojde k chemické reakci, která usazeniny uvolní. Nechte takto působit přibližně hodinu a poté odtok propláchněte horkou vodou. Pokud nechcete obě ingredience míchat, můžete je do ucpaného odpadu dát postupně.

Nejprve do něj nasypte přiměřené množství, maximálně půl šálku, jedlé sody a následně do odpadu nalijte stejné množství octa. Ocet s jedlou sodou spolu budou reagovat uvnitř.

Kovové ramínko nebo drátek

Prostřednictvím kovového ramínka či ohnutého drátku můžete jednoduchým způsobem z ucpaného odpadu odstranit především shluky vlasů, na kterých je zachycena další nečistota. Stačí ramínko nebo drátek zasunout do odtoku a nečistoty vyndat ven. Když se vám takto podaří nečistoty z odpadu vynadat, stačí ho již jen propláchnout horkou vodou a uvidíte, že odpad bude zase bez problémů fungovat.

Fotografie: Pixabay

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]