Udržte si doma teplo pomocí alobalu a ušetřete tak peníze za vytápění. Celý fígl má ale podmínku

Fotografie: Depositphotos

Faktury s vysokými částkami vyděsí každého člověka. Abyste se nemuseli bát budoucích účtů a zároveň jste zajistili, aby z bytu neunikalo teplo, použijte alobal, který ho doma spolehlivě udrží.

Alobal nemusíte používat pouze v kuchyni, protože jeho využití naleznete i v domácnosti. Například v zimě byste byli jistě neradi, kdyby vám teplo unikalo ven a vy byste nemohli svůj domov pořádně vytopit. Navíc byste měli i vysoké náklady na topení, což také nikoho nepotěší. Vyzkoušejte si proto několik triků s alobalem, které vám pomohou zateplit váš domov.

Vyzkoušejte hliníkovou fólii na okno

Lidé začínají topit již na podzim, jelikož venku začne zima, která se postupem času dostává i do jejich domovů. Aby si v těchto místech udrželi dostatečné teplo a mohli bydlet pohodlně, měli by se zamyslet i nad tím, zda z jejich obydlí neuniká až příliš mnoho tepla, které se u nich doma moc neudrží.

Fotografie: Freepik

Pokud by totiž zamezili tomuto úniku, mohou mít na fakturách mnohem menší částky, než měli doposud. Než si najmete firmu, která měří úniky z domova a nabízí drahé možnosti, jak tento problém vyřešit, vyzkoušejte jednoduché triky s alobalem. První možnou metodou je to, že dáte alobal na okna.

Alobal vám ušetří peníze

K tomu, abyste si doma udrželi více tepla, nebudete potřebovat žádné odborníky. U této metody jsou postupy jednoduché a zvládne je téměř každý. Nejprve je nutné si změřit rozměry okna, abyste odstřihli správné velikosti. Počítejte s tím, že na každé straně je potřeba přičíst 5 mm. Až budete mít naměřeno, odstřihněte potřebné množství.

Ještě předtím, než budete dávat fólie na okna, doporučuje se okna umýt. Díky tomu pod nimi nebudete mít nečistoty. Jelikož má alobal matnou a lesklou stranu, musíte si zapamatovat, že matná musí jít směrem dovnitř místnosti a lesklá ven. Díky tomu nebude propouštět teplo ven a ušetříte velké finanční částky za topení.

Výhody alobalu v domácnosti

Možná byste to ani nečekali, ale tato věc, kterou má většina lidí v kuchyni a používá ji nejčastěji při balení jídla nebo při pečení, je velmi užitečná a má hned několik výhod. Díky tomu, že si ji dáte na okno matnou stranou dovnitř, vám sníží náklady na vytápění. Pokud byste naopak chtěli v létě odrazit sluneční paprsky, abyste v bytě neměli nesnesitelné horko, umístěte alobal na okna lesklou stranou ven.

Fotografie: Freepik

Při koupi hliníkové fólie uvidíte, že není drahá, což je další výhodou. Její montáž na okno navíc není vůbec složitá, takže to zvládne každý. Na trhu naleznete i samolepicí hliníkovou fólii na okna, která vám ušetří spoustu času. Stačí z ní totiž jednoduše stáhnout ochranný obal a ihned se setkáte s lepivou stranou, kterou nalepíte na okna. Tato lepicí hliníková fólie je nejúčinnější proti úniku chladu a také okna těsní.

Zdroj: Porady Interia

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]