Jednoduchá pravidla, jak úspěšně udržovat podlahy čisté i během podzimu a zimy

Fotografie: Pixabay

Během podzimu a zimy je důležité věnovat zvýšenou péči podlahám, protože jsou vystaveny většímu náporu, než v létě. Voda, bláto, kamínky, sůl a další nečistoty, které ulpí na obuvi, mohou podlahu nenávratně poškodit. Přinášíme tipy, jak pečovat o podlahu a co vše lze udělat, aby trpěla co nejméně.

Rohože

Investujte do robustní venkovní rohožky, kterou umístíte těsně před vstupem do domu/bytu. Fungovat bude jako první obranná linie proti veškerým nečistotám na obuvi. Další (savou) rohož umístěte hned za dveře při vstupu dovnitř. Pamatujte však, že je o rohože potřeba pečovat.

Fotografie: Pixabay

Pantofle či návleky

Pokud k vám pravidelně chodí návštěvy nebo třeba klienti až k vám domů, připravte jim pantofle nebo návleky. Díky tomu nebude docházet ke znečišťování podlahy a nutnosti často je luxovat a vytírat.

Fotografie: Pixabay

Smetáček a lopatka nebo bezdrátový vysavač

Skvělou pomůckou je umístění smetáčku a lopatky nebo bezdrátového vysavače přímo v předsíni, hezky po ruce. V případě potřeby smete drobné kamínky, písek a jiné nečistoty. Vyplatí se mít po ruce i nějaký hadr, pokud by bylo potřeba ihned podlahu zbavit vody

Pravidelný úklid

V neposlední řadě budete muset uklízet častěji, než je tomu v létě či během jara. Také záleží velmi na typu podlahové krytiny. Do předsíně se zcela určitě vyplatí instalovat odolnější typy podlahových krytin.

Fotografie: Pixabay 

Parní mop

Výtečným pomocníkem je vedle vysavače, který zachytí veškeré nečistoty i ze spár a mezírek, parní mop. Ovšem nejdříve zjistěte, zda je vhodný pro typ vaší podlahové krytiny. Pokud máte doma například koberce, i ty je možné čas od času vyčistit parním mopem.

Ochrana koberců

U koberců se také vyplatí mít doma v zásobě čističe koberců a odstraňovače skvrn. Mimo to existují také přípravky, které se nastříkají na koberec jako prevence zašpinění a rozlití tekutiny. V podstatě impregnace na koberce, pro dlouhodobou ochranu proti skvrnám. Přípravek zajistí obalení vlákna neviditelným ochranným filmem.