Úklid kuchyně snadno a rychle díky osvědčeným postupům

Netěšíte se na úklid kuchyně, jelikož vám vždy zabere skoro celé dopoledne? S těmito triky bude vše podstatně rychlejší a jednoduší. A výsledek může také o poznání lépe vypadat. Pokud nevěříte, není nic lepšího než vše vyzkoušet.

Kuchyňské obklady

Jsou špinavé od prskajícího jídla? Pokud potřebujete vyčistit obklad i spáry, tak použijte jedlou sodu. Tu smíchejte s vodou a vytvořte pastu, pomocí které obklady čistěte. Při menším znečištění vytvořte roztok, který aplikujte rozstřikovačem.

Houbička na nádobí

Jak z ní odstranit bakterie a eliminovat její zápach? Jsou hned dva osvědčené způsoby. Buď ji můžete dát na třicet vteřin do mikrovlnné trouby, nebo ji dejte do myčky nádobí. V obou případech bude dokonale čistá.

Nedostupné mezery

Jsou to například různé spoje, jak se s běžnou houbičkou nebo hadříkem nedostanete. Proto vezměte příborový nůž a tím hadřík natlačte tam, kam je potřeba. Několikrát s ním zahýbejte a místo bude dokonale čisté, bez nečistot a drobků.

Tukové filtry digestoře

Umí efektivně lapat tuk, kvůli čemuž jsou velmi špinavé. Vaším cílem je zajisti povolení a rozpuštění tuku. Postačí k tomu lázeň s vařící vodou, ve které rozmícháte asi půl šálku jedlé sody. Kovové tukové filtry do roztoku namočte a za pár minut bude tuk uvolnění.

Stará pánev

Je černá od spálenin a připečeného jídla? Pokud si myslíte že je na vyhození, tak do ní nalijte vařící vodu a trochu octa. Takto nechte působit. Když voda vystydne, znovu ji zahřejte, potom přisypte jedlou sodu – pozor na chemickou reakci, a následně vyčistěte houbičkou.

Nerezový dřez

Hromadí se zde bakterie, zbytky jídla, tuků, ale i vodní kámen, se vším si jednoduše poradí směs saponátu a peroxidu vodíku. Vznikne velmi silný a účinný čistič, díky kterému bude nerezový dřez opět jako nový.

Vodovodní kohoutek

Je na něm vodní kámen voda téměř neteče? Pokud nechcete rozebírat sítko, tak dejte do sáčku trochu octu a tento sáček připevněte na ústí kohoutku tak, aby byl jeho konec potopen v octu. Za hodinu bude vše dokonalé.

Lopatka na smetí

Nemáte ji, nebo se vám z ní vždy práší? Tak ji nechte ve skříni a vezmete vlhčený ubrousek nebo kapesník. Nečistoty nametete na něho a potom zbytek setřete z podlahy. Všechny drobky i prach budou pryč.

Plynové hořáky

Jsou spálené od jídla, které na ně teče nebo padá? Nebojte se, pomůže vám amoniak. Ten nalijte do nádoby a kovovou část kuchyňského hořáku do něho namočte. Nechte působit pár hodin, potom vyčistěte a omyjte vodou.

Pekáče a plechy

Pomůže vám jedlá soda v kombinaci se saponátem. Tuto pastu rozetřete po celém povrchu a nechte 15 minut působit. Pak zalijte vařící vodou a když ta trochu vychladne, tak se můžete pustit do čištění.