Fígle na mytí oken bez šmouh. Docílit nejlepšího výsledku můžete i bez předražených prostředků z drogerie

Fotografie: Depositphotos

Pomalu, ale jistě se blíží jaro a to pro mnoho žen znamená, že začínají dělat jarní úklid. A k této činnosti patří také neoblíbené umývání oken.

Jarní úklid může vypuknout v plné své síle. Umývání špinavých oken je pro většinu žen základ, zvlášť když na ně svítí slunce. Jak se této špíny rychle zbavit? Na rychlé čištění oken bez šmouh existuje několik osvědčených rad a způsobů. Mezi ně patří například jedlá soda a citronová šťáva. A jaké jsou další způsoby?

Citronová šťáva

Když se rozhodnete uklízet, je dobrý nápad používat citronovou šťávu v kombinaci s čistou vodou. Jde o ekologické řešení – a především si ho může vyrobit úplně každý. Citronová šťáva má antibakteriální a osvěžující vlastnosti. Díky tomu, že je zcela přírodní, nebude dráždit pokožku vašich rukou při čištění oken. Navíc je skvělá pro všechny povrchy.

Fotografie: Pixabay

Nalijte si teplou vodu do kbelíku a do ní vymačkejte šest lžic citronové šťávy. Abyste povrchy důkladně vyčistili, bude nejlepší, když použijete hadřík z mikrovlákna. A na závěr okna vyčistěte papírovými ručníky. Musíte začít čistit okna od rámů, poté skla a až na samém konci parapety.

Prostředek na mytí nádobí a ocet

V tomto případě se prostředek na mytí nádobí uplatní i mimo kuchyni. Snadno totiž odstraní veškeré nečistoty a usazeniny, které se na oknech vytvořily během zimy. V prostředku na mytí nádobí jsou pěnivé látky, jež si v kombinaci s vodou dokonale poradí s nejrůznějšími nečistotami.

Nalijte teplou vodu do misky s vodou a přidejte několik kapek prostředku na mytí nádobí. Pro zesílení účinku přidejte lžíci octa. Vše důkladně promíchejte. Namočte do této směsi houbičku a umyjte celý povrch okna. Poté okna otřete vlhkým hadříkem. A nakonec celý povrch osušte papírovými utěrkami.

Jedlá soda

Jedlá soda je jeden z nejčastěji používaných přípravků na čištění různých povrchů v domácnosti. Dokáže totiž odstranit mnoho druhů nečistot, usazenin a vodního kamene. Soda změkčuje vodu a usnadňuje tak odstranění nečistot z čištěného povrchu. Nejprve si rozmíchejte tři lžičky jedlé sody v půl litru teplé vody. Poté pořádně omyjte okna a osušte je papírovými ručníky. A máte hotovo.

Zdroj: Porady Interia

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]