Čistá pračka uleví oblečení i peněžence. Filtr i buben osvěží například ocet

Fotografie: Chris Sack / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Chcete vyčistit pračku a odstranit zápach? Vyzkoušejte účinné domácí metody, které vám ušetří náklady na opravy a zajistí čistou a voňavou pračku.

Každý zná ten nepříjemný zápach z pračky. Proč vzniká? Nepříjemný zápach z pračky může mít několik příčin, včetně nedostatečného větrání, přetížení pračky a nadměrného množství pracího prostředku. Je důležité porozumět těmto faktorům, abyste mohli správně čistit pračku a zbavit se zápachu. Díky těmto radám nebudete muset volat odborníka a také ušetříte nějakou tu korunku. Navíc se zbavíte zápachu z oblečení.

Jak čistit pračku?

Domácí prostředky jsou zde na pomoc. Soda, kyselina citronová a ocet jsou účinné přírodní prostředky, které vám pomohou vyčistit pračku a odstranit zápach. Soda se vysype do bubnu a spustí se cyklus na nejvyšší teplotu. Kyselina citronová se nalije do nádobky na prášek a pračka se znovu spustí, opět na vysokou teplotu. Ocet se používá na čištění pryžových částí pračky a také se přidává do bubnu. Tyto prostředky odstraní plísně, nečistoty a zápach z pračky.

Špinavá nádoba na prací prostředek může také způsobovat zápach z pračky. Nádobu je třeba vyjmout a vyčistit pomocí vody a prostředku na mytí nádobí. Pokud je přítomen vodní kámen, ocet a soda pomohou s jeho odstraněním. Po očištění se nádoba opláchne pod tekoucí vodou a je připravena k použití.

Jak vyčistit filtr?

Znečištěný filtr je často zdrojem zápachu z pračky. Je důležité pravidelně čistit filtr, aby byla pračka funkční a čistá. Filtr se vyjme, omyje se v teplé vodě a odstraní se nečistoty. Při větším množství vodního kamene lze použít ocet nebo kyselinu citronovou. Po vyčištění se filtr vloží zpět a pračka může dále fungovat bez problému.

filtr pračky
Fotografie: Freepik

Čištění pračky je důležité pro její správnou funkci a odstranění zápachu. Pravidelné čištění je základ dlouhodobého vyhnutí se tomuto problému. Domácí prostředky, jako je soda, kyselina citronová a ocet, jsou cenově dostupné a účinné. S jejich pomocí můžete sami vyčistit pračku, ušetřit na opravách a mít vždy čisté a svěže vonící prádlo.

Zdroj: Deccoria

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]