Podzim v interiéru – relaxace, odpočinek a zemité barvy

Sychravé a ne příliš vlídné počasí, to je podzim. Člověka to svádí k lenošení, což je samozřejmě dobře. Nicméně hodiny trávené mezi čtyřmi stěnami mohou být i deprimující. Je potřeba vnést trochu svěžího podzimního závanu do interiéru.

Jaro a léto se nese v duchu veselých barev i křiklavých doplňků. Podzim a zima si naopak žádají nenápadné a zemité barvy, jež mají uklidňující účinky. Vhodnými barvami jsou červená, hnědá, šedá. Ty se mohou mezi sebou i vzájemně kombinovat a doplňovat. Nemusíte se hned pouštět do výmalby. Stačí si pořídit nový přehoz na sedací soupravu, pohodlné polštářky, které při lenošení přijdou vhod, běhouny a samozřejmě dekorace. U textilií se ještě chvíli zdržíme. Ty tvoří zásadní kus estetické výbavy každé domácnosti. Je vhodné sladit je do jednoho odstínu, dodají tak interiéru na útulnosti. Textilie by měly ladit s výmalbou a dalšími barvami v místnosti.

Podzimní dekorace

Jestli něco přispěje k zútulnění domova, pak jsou to sezónní dekorace. Ta podzimní dokáže být obzvlášť barevná. Buď můžete navštívit nějakou prodejnu, koupit hotové dekorace na internetu, případně zapojit vlastní fantazii a přinést si domů listí, kaštany, větvičky, kamínky a vytvořit si zajímavé a originální podzimní dekorace. K podzimu patří i všudypřítomná dýně, díky které rovněž vykouzlíte pěknou ozdobu do vašeho bytečku. Kladete si otázku, co s barevnými lístky, které si přinesete či kaštany? Nechte se inspirovat přiloženým videem.

Koutek pro chvíle odpočinku

Šálek výtečného bylinkového čaje s dobrou knížkou v ruce je asi to nejlepší, co si lze při vyslovení „podzim“ představit. Vytvořte si ideální prostředí díky dekoracím a nezapomínejte přitom na svůj vlastní koutek, kde budete mít soukromí a klid. Stačí jen pohodlné křeslo umístěné někde v koutku, stoleček, svíčka či stylová lampička pro intimní osvětlení.

Obrázek: pixabay.com