Útěk z města: Žena si postavila ohromující kontejnerový dům uprostřed přírody. Dostupné bydlení pro všechny

Fotografie: Depositphotos

Mnozí lidé touží po klidném životě daleko od ruchu velkoměsta. Tato žena si tento sen splnila, a vznikl tak krásný dům zasazený do divoké přírody.

Rosie původně žila v Aucklandu na Novém Zélandu. Jezdit sem tam do přírody jí však nestačilo. Jejím snem bylo uniknout ruchu velkoměsta natrvalo. I když cesta k vysněnému bydlení nebyla jednoduchá, Rosie to nakonec zvládla. Podařilo se jí vybudovat dům, který působí skromným dojmem a nenarušuje okolní přírodu. Jako by tam přesně zapadl.

Pozemek vybrala v přírodní rezervaci

Když Rosie potkala současného manžela, mohla prodat vlastní dům a přestěhovat se k němu. Tím ušetřila dostatek financí, které později použila na kontejnerový dům. První výzva byla najít vhodný pozemek. Ten našla v přírodní rezervaci, kde bylo k dispozici 25 parcel. Kupující se však museli zavázat k dodržování pravidel rezervace a k ochraně okolní přírody.

Pozemek má rozlohu 445 hektarů a nachází se na poloostrově Coromandel, jenž je pro svoji krásnou přírodu vyhledávanou turistickou lokalitou. Rosie dále zvažovala nejvhodnější typ domu. Nakonec se rozhodla pro stavbu z nákladních kontejnerů. Vystačila si s pěti šestimetrovými kontejnery, které jsou usazené do tvaru písmene U.

Dům je plný krásných výhledů

Části kontejnerů jsou pak prosklené po celé délce stěny. Do domu tak proniká mnoho světla a obyvatelé mají nádherný výhled do okolní zeleně. Hlavní obytná místnost je tvořena kuchyňskou linkou, barovým posezením a pohodlnou velkou sedačkou, která je nasměrovaná k prosklené stěně. Místo televize si tak Rosie vychutnává úchvatný výhled.

Fotografie: Freepik

V jednom křídle domu se pak nachází místnost, která slouží jako pracovna. Je zde knihovna až do stropu a čtenářské křeslo s nádherným výhledem do lesa. V druhém křídle domu je umístěna manželská ložnice a koupelna. Celý dům je pak venku spojen velkou dřevěnou terasou, na níž mohou manželé grilovat a posedět s přáteli.

Dům je zcela energeticky soběstačný

Celý dům je energeticky soběstačný. Elektřinu vyrábí 12 solárních panelů. Mají dvě nádrže na vodu a používají kompostovací záchod. Veškerá odpadní voda se pak recykluje v kompostovacím systému. Rosie osázela okolí užitnými rostlinami, aby ještě více zvýšili soběstačnost. Místo, které si vybrala, naprosto zbožňuje a pomáhá s ochranou místní přírody. Na tento úžasný projekt se můžete podívat ve videu.

Zdroj: