Úžasně jemné a voňavé prádlo díky vlastnoručně vyrobené aviváži

Máte rádi ekologické, přírodní kosmetické produkty? Jestliže se navíc řadíte k těm, co stále hledají levnější variantu za stále dražší a chemikáliemi nadité výrobky, pak určitě uvítáte náš tip na výrobu krásně vonící aviváže, kterou si snadno a rychle můžete vyrobit doma.

Velmi často se poslední dobou objevují na visačkách různého oblečení varování, že se nedoporučuje použití aviváže. Ať už jde o spodní prádlo, sportovní oděvy, rifle či ručníky, které mohou po použití aviváže ztratit svou savost. Na dětské oblečení se aviváž nedoporučuje vůbec. Z koše špinavého prádla vám tak zůstane jen malá kupka, kde je použití aviváže povoleno. Ovšem domácí aviváž můžete použít na veškeré prádlo. Díky tomu bude prádlo jemné a voňavé. Výroba této domácí aviváže je snadná, rychlá a především levná. Použít lze i na dětské prádlo.

Potřebovat budete

  • Sklenku bílého octa

  • 2 sklenky vody (destilované nebo převařené)

  • 15 kapek esenciálního oleje (vaše oblíbená vůně)

  • Skleněnou nádobu s víčkem

Jak na to?

Do nějaké větší nádoby (láhve) nalijte uvedené množství vody, octa a přidejte 15 kapek esenciálního oleje. Roztok skladujte v uzavřené nádobě a nalévejte odměrku do stejné přihrádky, jako běžnou aviváž. Vůni zvolte takovou, aby vám byla příjemná: růže, citrusy, levandule či jiné aroma. Ocet je skvělý desinfekční prostředek, který nejenže prospívá prádlu, ale i pračce, protože ji čistí a zbavuje vodního kamene.

3 funkce běžné aviváže

  • Změkčí prádlo

  • Zamezí elektrostatickému nabití

  • Provoní prádlo

Bohužel koktejl chemických látek nemusí svědčit ani vaší pokožce, prádlu, ani pračce. Domácí aviváž nedráždí pokožku, rovněž prádlo provoní, změkčí a navíc čistí pračku.

Obrázky: silkmagik, healthstartsinthekitchen