Úžasné květinové dekorace do vaší domácnosti – zpříjemněte si každý den

Díky pokojovým rostlinám bude vaše domácnost živější, útulnější, příjemnější a zdravější. Možná byste rádi pěstovali i více rostlin, ale máte dojem, že nemáte pro ně dost místa. Věřte, že místa se pro pokojové rostliny najde vždy dostatek. Společně se dnes podíváme na úžasné květinové dekorace a uvidíte, že také u vás doma se najde dost prostoru, pro podobné květinové projekty.

Nástěnné koše pro květináče

I prostor mezi okny může být skvělý pro pěstování pokojových rostlin. Nabízí se použít hotový nástěnný systém anebo si vyrobit vlastní. Místo plastových košů/kontejnerů pro květináče, můžete použít policový systém.

Závěsná tabule

Tato tabule s množstvím dírek sloužících k zavěšení květináčů je vlastně obyčejná deska s vyvrtanými dírami, natřená bílou barvou. Pak už stačí jen provléci provázek skrze tabuli a květináče. Květináče buď s dírami nebo očky na zavěšení dostanete koupit hotové, případně si vyrobíte vlastní.

Schůdky

Skvělý nápad, skvělá květinová sestava. V tomto případě se jedná o dřevěné malířské schůdky, které můžete a nemusíte natřít libovolnou barvou. Možná vám leží léta nevyužité a zaprášené ve sklepě?

Žebřík

Mimo malířských schůdků lze využít i žebřík, pokud máte nějaký starší, který už nepoužíváte, zkuste si z něj vyrobit praktickou a velmi hezkou květinovou stěnu. Opět záleží pouze na vás, zda mu necháte přirozenou podobu nebo ho nabarvíte.

Živý obraz

Sukulenty jsou nejvděčnější rostliny, a také velmi krásné. Nejsou náročné a zvládnou i velmi těžké podmínky. Navíc existují v různých barvách, velikostech a tvarech. Jsou ideální pro vertikální zahradnictví.

Zavařovací sklenky

Roztomilé zavařovací sklenice lze použít i k pěstování rostlin. S oblibou se používají na sukulenty, drobné pokojové kytky nebo bylinky.

Stará židle

Tyto projekty se velmi často používají hlavně na zahradách. Stará židle, komoda s šuplíky, vysloužilé hračky. Nicméně takovou židli můžete mít i doma. Pokud na ní není místo nikde pod oknem, lze zavěsit kamkoliv na stěnu.

Květináče z kokosového ořechu

Pro vaší interiérovou závěsnou zahradu můžete použít i kokosový ořech. Z jednoho kokosového ořechu získáte dvě misky k zavěšení. Natřít lze libovolnou barvou, která bude doplňovat zbytek vybavení.

Oddělovač místností

Některé květinové sestavy mohou sloužit i k rozdělení místností. Umístit tam můžete čerstvé řezané květiny, pokojové rostliny nebo bylinky.

Obrázky: balconygardenweb