Čtyři úžasné rostliny. Alespoň jednu z nich stojí za to mít v ložnici

Fotografie: Freepik

Jaké rostliny byste měli umístit do ložnice? Rozhodně takové rostliny, které místo produkce oxidu uhličitého v noci vydechují kyslík. I takové rostliny existují! Zde najdete jejich výběr.

Rostliny, které produkují oxid uhličitý opravdu nejsou vhodnými společníky právě do ložnice. Takové rostliny dělají vámi vdechovaný vzduch těžší a může pro vás být obtížnější usnout. Věděli jste ale, že lze do ložnice vybírat takové rostliny, které uvolňují kyslík? A právě tyto rostliny by měly být vašimi zelenými společníky pro usínání.

Při výběru je také velmi dobré myslet na to, že by se zvolené rostliny neměly vyznačovat silnou a intenzivní vůní. Přes den to může být velmi příjemné, ale v noci by vůně narušovala spánek.

Orchidej

Milovníci orchidejí si jistě přijdou na své. Okna nemusí přetékat květy jen v obývacím pokoji. S těmito rostlinami můžete zarovnat okenní parapet i v ložnici. I orchideje patří mezi rostliny, které produkují v noci kyslík. Tento jev je typický zejména pro kaktusy a sukulenty, ale vyznačují se jím i některé epifytické rostliny, tedy takové rostliny, které žijí na kmenech a větvích stromů. A právě epifytickou rostlinou je orchidej.

Fotografie: Depositphotos

Gerbera

Gerbera je rostlinou, kterou známe zejména z řezaných květin. Málokdo už ale ví, že i gerberu můžete pěstovat doma. Velmi vhodná je jako rostlina do ložnice či dětského pokoje. Nevoní, ale její květy jsou velké, dominantní a plné sytých barev. Pro potěchu oka jsou tedy tou správnou volbou.

Mimo jiné výhody se opět jedná o rostlinu, která přispěje k vašemu pohodovému spánku vydechovaným kyslíkem. Gerbera miluje teplo, ale přímé sluneční záření by jí mohlo poškodit. Proto je důležité vybrat to správné stanoviště. Pozor dejte také na přemokření, je jedním z hlavních nepřátel této rostliny.

Lopatkovec

I lopatkovec je velmi vhodný do prostor ložnic. Kromě toho, že v noci produkuje kyslík se vyznačuje ještě jednou velmi užitečnou vlastností. Lopatkovec je rostlinou, která čistí vzduch. Nemá ráda přímé sluneční světlo, snese rozptýlené, ale úplně nadšený z něj také nebude. Když si může vybrat, nejraději má polo stinná místa. Ani průvan není jeho silnou stránkou. Pokud ho umístíte na vhodné stanoviště, odvděčí se vám krásnými velkými bílými květy, které sice nevoní, ale jsou velmi dekorativní.

Fotografie: Freepik

Aloe vera

Aloe vera je rostlina patřící mezi sukulenty. Pro ty je typické, že v noci vydechují právě kyslík. Jedná se o rostlinu, kterou potěší místo na slunném místě, nejlépe okenním parapetu. Nevyžaduje pravidelné hnojení a postačí jí jednou týdně trochu zalít. Pozor si dejte na přemokření.

Tato rostlina je zelená, nekvete, ale svou zelenou barvou vnese do vaší ložnice pocit pohody. Zároveň se jedná o rostlinu, která vám dokáže pomoci hned s několika zdravotními problémy. Výborná je na kožní problémy jako jsou ekzémy, otoky, kousnutí či bodnutí a další.

Zdroj: GardeningKnowHow

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]