Věci, které běžně používáme a při čištění si zaslouží více pozornosti

I vaše domácnost má konkrétní místa, kde se tvoří více bakterií a virů, než jinde. A často jsou to místa a objekty, u kterých byste to ani nečekali. Možná si myslíte, že máte doma čisto. Věřte tomu, že byste na tom mohli být mnohem lépe. Přitom stačí, když se soustředíte na pár drobností a vyčistíte je tak, jak si zaslouží.

Tvorba bakterií a virů je nebezpečná nejen pro špatný pocit, ale také ze zdravotního hlediska. Tyto bakterie totiž mohou stát za tím, že máte chřipku, jste nachlazení nebo máte oslabenou imunitu. Čištěním několika drobných věcí můžete předejít alergii i chřipce. Některé z nečekaně špinavých objektů přitom většina lidí používá každý den a ani si to neuvědomují. O které přesně se jedná?

  • Mobilní telefon
  • Klávesnice počítače
  • Kliky
  • Polštáře a mnoho dalších

Nedílná součást každého dne

Mobilní telefon používáme prakticky všichni každý den. Jeho údržbě se přitom věnuje jen hrstka lidí. Podle odborníků je smartphone nejšpinavější věcí, kterou vlastníte. Je dokonce špinavější, než záchodové prkénko. Podle výzkumů až 92 procent telefonů obsahuje bakterie, z nichž 16 procent jsou bakterie nalezené ve stolici.

To je způsobeno nejen špatným mytím rukou, ale také faktem, že hodně lidí si bere telefon do koupelny a na záchod. Díky tomu, že je displej většinu času teplý, bakterie se přenáší nejen na prsty, ale také na obličej, včetně očí, nosu, uší a rtů. Jednoduchým tipem je důkladné mytí rukou po každé návštěvě toalety. A přestaňte si brát telefon s sebou do koupelny.

Druhá nejpoužívanější věc

Počítač a klávesnici používáme denně také téměř všichni. V dnešní době existuje i mnoho zaměstnání, které se bez klávesnice jednoduše neobejdou. Většina lidí si ji přitom nikdy nečistí. Podle studie, kterou zveřejnila společnost CBT Nuggets je klávesnice 20 000 krát špinavější, než koupelna. Pravidelného čistění by se proto měla dočkat nejen klávesnice, ale také myš.

Saháte na ně všude, tak je umyjte alespoň doma

Doma, v práci i v obchodě. Dotyku kliky se nevyhnete, ať děláte cokoli. A společně se dvěma předchozími se jedná o jednu z nejopomíjenějších položek, pokud jde o údržbu. Nejšpinavější jsou samozřejmě kliky ve veřejných budovách. Ve chvíli, kdy se přijdete domů a dotknete se kliky u vchodových dveří, přenášíte vše do svého domova. Proto nezapomínejte na údržbu v interiéru i exteriéru.

Nebezpečný společník na dobrou noc

Na polštáři je spoust a odumřelé kůže, vlasů, roztočů a hmyzu. Nezapomeňte je proto pravidelně prát. Ano, nejen ložní prádlo, ale také polštáře samotné. A nezapomínejte, že se během noci také potíte, což také není nejlepší. Proto na ně při převlékání postele v žádném případě nezapomínejte!

Fotografie: Pixabay, Freepik

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]