Skutečnou čistotu domácnosti nezajistí jen běžbý úklid. Je potřeba také dělat činnost, na kterou většina lidí zapomíná

Fotografie: Freepik

Mohlo by se zdát, že při uklízení postačí pravidelně utírat prach a vysávat, umýt podlahy a zbavit se vodního kamene. Tak tomu však není. Z venkovního prostředí si do svých domovů nevědomky přinášíme obrovské množství virů, bakterií a dalších nebezpečných choroboplodných zárodků, které mohou ohrozit zdraví celé rodiny.

Kromě běžného úklidu je třeba prostory v bytě také náležitě dezinfikovat. Tato činnost, která se po nějaké době promění v rutinní záležitost, je pro udržení celkového zdraví nezbytná. Běžné čisticí prostředky většinou odstraňují pouze nečistoty. Nejzásadnější problém však představují viry a bakterie. S těmi si poradí pouze speciální prostředky. Anebo ne? Jeden takový se s největší pravděpodobností nachází i ve vaší domácnosti.

Pryč s viry a bakteriemi

Zejména v době sezónních nemocí je třeba přitvrdit. V době pandemie to platí obzvlášť. Některá místa je třeba důkladně čistit denně. Mezi ně patří kuchyňská linka, kde nejčastěji dochází k vybalování potravin, dále pak lednice nebo dřez. V neposlední řadě je třeba dezinfikovat také další povrchy, s nimiž přicházíme často do styku jako např. kliky u dveří či umyvadla.

Fotografie: Freepik

S bakteriemi si hravě poradí Savo. Pokud dáváte přednost šetrnějším přípravkům, použít můžete obyčejný lihový ocet, respektive jeho roztok, který lze vytvořit přidáním vody v poměru 1:5.

S viry, mezi něž patří i ten v současnosti nejobávanější, který dokázal ochromit takřka celý svět a utlumit veškeré jeho dění, to není tak snadné. I na ně však existuje efektivní řešení.

Jak na viry?

Oním řešením, které si poradí s viry, je obyčejné mýdlo. Respektive tuk v něm obsažený. Jak je to možné? Odpověď se nachází v samotném viru. Ten je obalený membránou tvořenou tukem. Jednoduše řečeno, tato vrstva chrání vir před rozpadem a udržuje jej pohromadě. Jakmile se tato membrána naruší – čehož lze dosáhnout právě s pomocí tuku – dojde k rozpadu samotného viru. Ten tak ztrácí schopnost proniknout do organismu hostitele.

Proto je důležité si okamžitě po návratu domů pečlivě umýt ruce mýdlem. Z výše uvedeného důvodu je vhodné použít speciální mýdlo i na praní oblečení či ložního prádla.

Za tímto účelem je vhodné využít speciálních přípravků s obsahem tuků, které spolu se zárodky obávaného viru výrazně zmírní také zvýšené obavy z onemocnění, které jsou v současné době v podvědomí většiny z nás.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]